Що таке «Складне USB пристрій»
Пункти «Складне USB пристрій» в розділі «Контролери USB» диспетчера пристроїв Windows — це USB-пристрої, які, будучи підключеними до одного роз’єму USB (зовнішньому чи внутрішньому), виконують більше однієї функції. Наприклад:
- Веб-камера зі вбудованим мікрофоном (це може бути не окрема камера ПК, а вбудована камера ноутбука, підключена через USB), іноді також з динаміками.
- USB-мікрофон із функціями виводу звуку через власний роз’єм.
- Підключений через USB Type-C монітор з функціями виводу звуку та USB-хабом.
- Різноманітні кард-рідери (з підтримкою кількох типів карт і додатковими USB-роз’ємами), хусти, підключені через USB модеми та інші пристрої.
Цей список не є вичерпним, але суть одна: USB-пристрій, який працює як кілька окремих пристроїв, буде відображатися як «Складне USB пристрій», а також у вигляді конкретних пристроїв, в ролі яких воно працює в відповідних розділах диспетчера пристроїв Windows.
Як визначити конкретне «Складне USB пристрій»
Якщо потрібно визначити, до якого пристрою відноситься конкретне «Складне USB пристрій», ви можете:
- Двічі клацнути на такому пристрої в диспетчері пристроїв.
- Перейти на вкладку «Відомості», вибрати властивість «ІД обладнання», натиснути правою кнопкою миші по останньому рядку у списку та скопіювати його.
- Використати скопійований фрагмент для пошуку в Інтернеті, або, якщо простий пошуковик не спрацював, скористатися спеціалізованими ресурсами, такими як devid.info, devicehunt.com (на цьому сайті потрібно вручну вибрати тип USB-пристрою, а потім ввести значення VID (Vendor ID) та PID (Product ID)).
Помилки складного USB пристрою
Якщо складне USB пристрій відображається з жовтим знаком оклику, це означає, що з його роботою виникли певні проблеми. Вони типові і для інших USB-пристроїв. Універсальними першими двома кроками при вирішенні таких проблем є:
- Вручну завантажити та встановити оригінальні драйвера чіпсету та, за наявності, USB-контролерів з сайту виробника материнської плати ПК або ноутбука саме для вашої моделі.
- Перевірити, чи немає на сайті виробника пристрою окремих драйверів для нього: якщо є, завантажити та встановити їх.
Якщо це не спрацювало, уточніть, яка саме помилка виникла: код і опис помилки ви зможете побачити, двічі клацнувши на пристрої з знаком оклику в диспетчері пристроїв у полі «Стан пристрою». Самі рішення для найбільш поширених помилок описані в загальних інструкціях для різних пристроїв та підійдуть, зокрема, для складного USB-пристрою (деякі інструкції написані для Windows 10, але підходять і для Windows 11):
- Запуск цього пристрою неможливий (Код 10)
- Недостатньо вільних ресурсів для роботи даного пристрою (Код 12)
- Windows не удається запустити це пристрій (Код 19)
- Для пристрою не встановлені драйвера (Код 28)
- Пристрій працює неправильно (Код 31)
- Драйвер пошкоджений або відсутній (Код 39)
- Збій запиту дескриптора пристрою (Код 43)
- Windows зупинила це пристрій (Код 43)
- Запуск драйвера для цього пристрою заблокований (Код 48)
- Не вдається перевірити цифровий підпис цього пристрою (Код 52)
Частіше за все користувачі стикаються саме з зазначеними помилками, і у багатьох випадках їх можливо виправити.
Якщо ваша ситуація зі «Складним USB пристроєм» у Windows відрізняється від описаних у цьому матеріалі, опишіть її в коментарях нижче, я спробую підказати рішення.