Для того, щоб літати тепер не обов’язково плескати віями, достатньо знати пари порад.
Аерофобія. За статистикою 15% населення страждають на цю недугу. Людина раніше могла чудово літати, проте з віком ситуації погіршилася. Звертаючись до фобії, людина вибирає безпечний, як йому здається, транспорт: поїзд, автомобіль, хоча чудово розуміє, що немає нічого безпечнішого за літак.
Рубрика «Все просто» ділиться невеликою дозою заспокійливої інформації про те, чому не варто боятися перельотів і що робити під час нападів паніки:
1. Бійтеся далі
Дивіться на те, що відбувається очима іншої людини, яка відноситься до перельоту, як до пригоди. Але будемо реалістами, повністю позбавитися від колін, що трясуться, не завжди реально. Коли страшно, пасажир намагається уявити навколо себе світ метеликів та прекрасних галявин. Мозок не обдуриш: він отримує сигнал, що ви уникаєте бути в реальності. Порція паніки повертається подвійним потоком. Перестаньте боротися, а просто прийміть свій страх.
2. Головне, щоб костюм сидів
Подбайте про те, щоб ваш одяг був зручний для перельотів. Жодних застебнутих під горло комірів, вузьких браслетів та годинників. Ваше взуття має бути зручним. Надувна подушка для шиї не буде зайвою.
3. Довіряйте та перевіряйте
Поділіться своїми побоюваннями з бортпровідниками. Ви не перший у кого виникло відчуття тривоги. Ймовірно, вам дозволять оглянути кабіну зсередини. Експерти в галузі психології вважають, що за цей час ви отримаєте уявлення про командира повітряного борту та переконаєтесь у його професійних якостях.
4 . Пийте
Тут йдеться про напої без газу чи соку. Ймовірно, сухе повітря салону змусить відчувати спрагу. Келих шампанського, звичайно, не зашкодить, але захоплюватися не варто.
5. Разомніться
Літак не місце, де єдиним безпечним становищем є втиснутися в крісло. Здійсніть невелику прогулянку салоном, розімніть кінцівки і зробіть кілька нахилів в різні боки. Ледве це легко зробити в економ класі, але дорога до вбиральні розчищена.
6. Цікаві розмови
Якщо почуття тривоги в кінці подолає вас, постарайтеся переключитися на тих, хто є поруч. Такою людиною може бути стюардеса чи ваш сусід. Мабуть, хтось із них подолав себе і зможе дати слушні поради.
7. Засіб від страху
Не насідайте на антидепресанти та інші заспокійливі. У повітрі препарати можуть діяти інакше, ніж землі. Психологи радять придбати гомеопатичні засоби. Вони не викликають звикання та відпускаються без медичних рецептів.
8. Не пийте
Традиційна спроба впоратися зі страхом – спиртне. Однак якщо постійно вдаватися до нього, то алкоголь перестане допомагати, а фобія продовжуватиме рости у всій красі. Ну… якщо тримати себе в руках дуже важко візьміть із собою хрестик, або якийсь амулет.
Перемога над страхом перед польотами може розпочатися не там, де ви її шукаєте. Перестати хвилюватись про свою безпеку також допоможе правильний вибір авіакомпанії.
«Щоб уникнути дискомфорту під час польоту, дуже важливо вибрати комфортне місце. Провівши дослідження, ми дійшли висновку, що найчастіше пасажири з аерофобією обирають місця біля проходу. Це пов’язано з тим, що в потрібний момент пасажир може легко встати і пройтися проходом і заспокоїтися. Для таких випадків ми спеціально додали послугу “Вибір місця на борту”, щоб усі пасажири могли вибрати, де їм зручніше буде сидіти і політ пройшов ідеально», – поділилася спостереженнями маркетолог компанії Chocotravel Нізамутдінова Заріна.