Як очистити сковороду від нагару зовні та всередині в домашніх умовах

Сковорідки з нагаром виглядають неестетично та здатні нашкодити здоров’ю людини. Як відмити посуд дочиста та усунути небезпеку? Ефективними методами очищення різних сковорідок усередині та зовні діляться досвідчені домоводи Марина Жукова та Агафія Звонарьова.

Методи очищення сковороди від нагару зовні

Не кожен засіб для чищення підходить для того чи іншого виду поверхні. Іноді агресивний очищувач може зіпсувати посуд.

Як очистити сковороду від нагару зовні? Алюмінієвий, тефлоновий та керамічний посуд замочіть у мильному розчині або чистіть сумішшю бури з нашатирем. Чавунні сковороди добре очищаються содою та оцтом. З багаторічним шаром жиру на старих сталевих та чавунних сковорідках впорається механічне чищення.

Як очистити сковороду від нагару зовні в домашніх умовах

Замочування в мильному розчині

Найпростіший і доступніший спосіб очищення сковорідок із будь-яких матеріалів – застосування мильного розчину. Ось як очистити сковороду:

  1. Налийте у велику ємність гарячу воду.
  2. Додайте рідину для миття посуду або іншого рідкого засобу для чищення. Спіньте розчин.
  3. Помістіть сковороду в мильну воду так, щоб рідина покрила стінки посуду.
  4. Залиште сковороду в пінному розчині на кілька годин.
  5. Вийміть посуд та очистіть його. скребком проблемні місця, вимийте у проточній воді.

Метод підходить для видалення слабких та середніх забруднень. Кандидат сільськогосподарських наук Л. Ф. Блінов із співавторами у книзі «Домівництво» рекомендує при миття посуду додавати в мильний розчин нашатирний спирт, який добре видаляє жирові речовини.

Бура та нашатирний спирт

Як очистити алюмінієву сковороду від нагару? Скористайтеся порадами Агафії Звонарьової, яка в книзі «300 корисних порад домашній господині» дає таку інструкцію очищення алюмінієвих предметів:

  1. Приготуйте суміш для чищення: змішайте 200 мл теплої води, 10 г аптечної бури і кілька спирту.
  2. Нанесіть склад на зовнішню поверхню сковороди.
  3. Дайте суміші підсохнути півгодини.
  4. Протріть сковороду сухою ганчіркою.

Автори праці «Настільна книга з домоводства. 1000 практичних порад на всі випадки життя» рекомендують для чищення алюмінієвого посуду застосовувати суміш крейди та паленої магнезії в рівних частинах, а також пасту із суміші оцту та порошку пемзи.

Сода та оцет

Як очистити чавунну сковороду від нагару? Журнал Cosmopolitan вважає найшвидшим варіантом видалення нагару сумішшю харчової соди та столового оцту. Щоб очистити чавунну сковорідку від жиру і нагару, зробіть так: Покладіть сковороду на рівну поверхню зовнішньою стороною вгору. оцтом.

  • Залиште розчин на 30 хвилин.
  • Вдягніть гумові рукавички для захисту рук. Коли оцет повністю випарується, почистіть сковорідку жорсткою щіткою з господарським милом і змийте теплою водою.
  • Спосіб категорично не підходить для сковорідок з антипригарним покриттям. src=”/wp-content/uploads/nk/1120/d50e93c98765f18d.jpeg”>

    Механічна чистка

    Механічні способи очищення актуальні для старих сталевих, алюмінієвих і чавунних сковорідок, коли народні способи та хімічні засоби не допомагають прибрати та жиру. Для видалення нагару підходять такі пристрої:

    • Шліфмашинка або болгарка. Процедуру проводьте на вулиці, далеко від вогненебезпечних речовин. Використовуйте спеціальні насадки, щоб акуратно зняти забруднення.
    • Щітка по металу. Перед початком чищення сковороду краще розжарити.
    • Паяльна лампа. Під впливом високої температури шар нагару відпадає.

    У всіх механічних способів є суттєвий недолік: у процесі чищення ушкоджується верхній шар посуду (емаль, анодований шар). Тому не застосовуйте їх для сковорідок з тефлоновим або іншим покриттям.

    Як очистити сковороду від нагару з внутрішньої сторони? содою, в суміші кальцинованої соди і силікатного клею, в розчині порошку і рослинної олії. сік підходить для обробки сковорідки з антипригарним покриттям. Інструкція очищення проста:

    1. Вимийте сковороду миючим засобом. Протріть сухим рушником.
    2. Розріжте свіжий лимон навпіл.
    3. Натріть лимонним соком внутрішній бік посуду. Він м’яко видаляє нагар, не ушкоджує тефлонове покриття.

    В якості альтернативи свіжим лимонам можна використовувати порошок лимонної кислоти. Розведіть його з водою (1 ст. л. на 200 мл рідини), змочіть губку або відріз тканини та обробіть сковороду усередині. Якщо сильні забруднення, влийте розчин у посуд і залиште на 3–5 годин. Після вимийте з миючим засобом і прополощіть у проточній воді.

    Мило та харчова сода

    Харчова сода ефективно очищає кіптяву з усіх типів сковорідок, у тому числі з керамічною. Для чищення посуду з антипригарним покриттям засіб не підійде. Щоб очистити сковороду зсередини, зробіть так: Налийте в сковороду 1 л теплої води, додайте 10 мл рідкого миючого засобу і 100 г харчової соди. Поставте сковороду на вогонь, доведіть розчин до кипіння. За час варіння содовий розчин розм’якшить і зніме зі сковороди більшу частину жиру, нагару, залишків пригорілої їжі. . Для очищення нагару у складних місцях застосовуйте тверду губку або скребок.

    Рідке мило можна замінити звичайним господарським. Його потрібно попередньо натерте на тертці.

    Кальцинована сода та силікатний клей

    Як очистити сковороду з антипригарним покриттям від нагару? Автор книги «Чистий дім – щасливий дім. Марина Жукова ділиться старовинним перевіреним способом чищення делікатного посуду від нагару.

    Сковорода з антипригарним покриттям

    Етапи видалення забруднення:

    1. Налийте в сковороду воду до країв і поставте на вогонь.
    2. Коли вода закипить, всипте 3 ст. л. з гіркою кальцинованої соди. Після цього додайте другий інгредієнт – 100 мл силікатного (канцелярського) клей. Якщо забруднення не дуже серйозні, дозу можна зменшити наполовину (1–2 ст. л. соди та 50 г клею). Перемішайте розчин, щоб консистенція вийшла однорідною.
    3. Кип’ятіть розчин у сковороді щонайменше годину. За цей час посуд очищається від кіптяви та нагару.
    4. Видалить суміш і помийте сковороду. Якщо нагар щільний, очистіть його жорсткою стороною губки і звичайним миючим засобом для посуду.

    Сковорода чудово очищається, покриття не псується. Цей варіант видалення нагару підходить для чавунної, сталевої, алюмінієвої або алюмінієвої сковороди. олією. Очищення проводять так:

    1. Наповніть великий таз водою, додайте кілька ложок соняшникової олії та трохи прального порошку.
    2. Поставте таз на середній вогонь і зануріть у нього брудне начиння.

      li>

    3. Доведіть розчин до кипіння.
    4. Зніміть посуд з вогню, дістаньте та помийте сковороду.

    Варіант не підходить для сковорідок з антипригарним покриттям.

    >

    Шматочки їжі та жиру під впливом високих температур згоряють, утворюючи кіптяву, яка осідає щільним шаром на металевій поверхні. Нагар на сковороді можна відмити. Скористайтеся порадами досвідчених домоводів та сковорідки засяють справжньою чистотою.