Як вибрати сковороду для смаження та для грилю: поради щодо вибору ідеального кухонного начиння
Вибір сковороди – непросте завдання для господині. Чим відрізняються сковороди та який варіант вибрати? Порадами діляться експерти з кулінарних питань Ліндсі Д. Меттісон, Ханна Мендельсон та Джесс Денхам.
Правила та поради щодо вибору звичайної сковороди
В арсеналі посуду у кожної господині обов’язково має бути хороша сковорода. Саме це начиння допомагає впоратися практично з усіма кулінарними завданнями з обсмажування та гасіння продуктів, з приготуванням соусів.
Звичайна сковорода — це ємність із плоским дном, довгою ручкою та широкими похилими стінками, що розширюються під кутом. Вона може бути з кришкою та без, що відрізняє її від сотейника, у якого кришка є завжди.
Як вибрати хорошу сковороду? Експерт з кулінарних питань Ліндсі Д. Меттісон у кулінарному інтернет-виданні Taste of Home радить враховувати при виборі сковороди для смаження її розмір, вагу, матеріал і наявність антипригарного покриття. приладдям” src=”/wp-content/uploads/nk/1120/53ccefbb9e5adbc3.jpeg”>
Існує класифікація сковорідок за їх якістю:
- Сковороди з антипригарним покриттям. Виготовлені з алюмінію з покриттям із ПТФЕ або тефлону, що запобігає прилипанню їжі до поверхні. Вони призначені для виготовлення таких продуктів, як яйця, млинці або риба. У них готують навіть без жиру та олії. Але посуд не забезпечує продуктам піджаристу скоринку.
- Керамічні сковороди. Антипригарне покриття зроблено із силікагелю, який одержують із піску, глини та полімерів. Вироби з таким покриттям легкі, але швидко дряпаються металевими предметами, не переносять перепаду температур і тріскають при тривалому замочуванні. Можна смажити без олії. Підходять для смаження м’яса та овочів.
- Сковороди із твердим анодуванням. Виготовлені з використанням технології, яка робить їх міцнішим за звичайний алюміній. Поверхня витримує високу температуру, до неї не прилипають продукти. За ціною вони дорожчі і за вагою важчі, ніж інший посуд з антипригарним покриттям.
- Сковороди з нержавіючої сталі. З цього металу виготовляють одношарові та тришарові сковороди, стійкі до іржі та подряпин. Посуд відмінно підходить для смаження та гасіння на відкритому пальнику та в духовці.
- Чавунні сковороди. На чавунній сковороді можна приготувати яйця, обсмажити курку чи стейк, а також приготувати різноманітні страви. Чавун витримує високі температури та довго утримує тепло. Після застосування вимагає ретельного очищення. Сковороди з вуглецевої сталі. Вуглецева сталь схожа на чавун, але набагато легше. Такі сковороди швидко нагріваються і швидко втрачають тепло.
Як вибрати сковороду для газової плити? Кулінарні експерти Ханна Мендельсон та Джесс Денхам радять використовувати на газовій плиті будь-яку сковороду. Легку сковороду з тонким дном можна використовувати для швидкої смаження, а вироби з товстим дном ідеально підійдуть для гасіння.
Важливо при виборі сковороди враховувати розміри основи, на якій готується їжа. Для великої родини підійде сковорода діаметром 26-28 см. Для холостяка або сім’ї з двох осіб достатньо 8-дюймової сковороди (діаметр – 18-20 см). =”/wp-content/uploads/nk/1120/b0ab7b76e0d341f5.jpeg”>
Критерії та правила вибору сковороди-гриль
Сковорода-гриль дозволяє смажити овочі, м’ясо та рибу при високих температурах до хрусткої скоринки. Дно посуду ребристе, тому для приготування страв не потрібно масло. Завдяки рифленню на поверхні просмаженого продукту видно характерний візерунок.
Як вибрати сковороду-гриль? Хороша сковорода-гриль відрізняється товстим дном, масивними стінками та якісним антипригарним покриттям. Кулінарне інтернет-видання The Kitchen Arylab радить обирати її за такими параметрами:
- Розмір. Сковороди-гриль бувають діаметром від 20 до 34 см.
- Матеріал. Посуд роблять із чавуну та алюмінію. Чавунне начиння сильно нагрівається, алюмінієве дуже легке. Поверхня алюмінієвих сковорід роблять із антипригарним покриттям.
- Ручка. Сковороду-гриль для відкритого вогню краще брати з довгою литою ручкою із матеріалу, що не нагрівається. Для духовки зручно, якщо ручка знімна.
- Вага виробу. Чавунне начиння середніх розмірів важить від 2 до 6 кг, алюмінієве — від 900 г до 2,7 кг залежно від розмірів.
- Робоча поверхня. Робоча поверхня повинна бути дрібнопористою без плям та тріщин. Товщина дна — близько 4 мм, стінок — від 3 мм, висота ребер — до 5 мм.
Враховуйте сумісність форми, матеріалу та розмірів посуду з плитою. Для приготування різних страв вибирайте сковороду-гриль відповідної конфігурації. Вони бувають:
- круглі – для смаження стейків, котлет, сирників;
- квадратні – для одночасного приготування великої кількості продуктів;
- прямокутні – для смаження м’яса та риби великими порційними шматками;
- овальні — для термічної обробки цілої тушки риби.
Читайте також: