У разі виникнення неполадок ви можете скинути Windows 11 на заводські налаштування. Однак, варто пам’ятати, що вам доведеться повторно інсталювати всі програми. Якщо ж ви створите повну резервну копію (бекап) системи, зможете легше повернути систему в попередній стан з усіма програмами, драйверами, файлами і налаштуваннями.
Створення резервної копії в Windows 11
Для створення резервної копії ви можете скористатися інструментом «Резервне копіювання та відновлення (Windows 7)» в Windows 11. Незважаючи на свою назву, цей інструмент залишається дієвим і у новій версії системи.
- Відкрийте панель керування Windows 11, використовуючи пошук у панелі завдань.
- У полі “Перегляд” виберіть “Значки” та знайдіть пункт “Резервне копіювання та відновлення (Windows 7)”. Якщо не знайдете його, натисніть Win + R, введіть control /name Microsoft.BackupAndRestoreCenter і натисніть Enter.
На панелі зліва натисніть кнопку «Створення образу системи».
Виберіть місце, де буде зберігатися резервна копія. Пам’ятайте, що її обсяг може бути значним, оскільки вона включає всю систему разом із встановленими програмами, тому слід вибрати не системний диск.
Після цього ви зможете вибрати всі необхідні розділи для резервного копіювання. Якщо є додаткові розділи, які не використовуються, їх також можна включити до резервної копії.
На завершення підтверджуєте збереження резервної копії, у вікні буде вказано, скільки місця вона займе. Зверніть увагу, що файли резервної копії не будуть зашифровані, навіть якщо система зашифрована BitLocker. Натисніть «Архівувати» та дочекайтесь завершення процесу, що може зайняти час.
Якщо виникне необхідність, ви зможете відновити систему з резервної копії. Важливо: не перейменовуйте папку з резервною копією на накопичувачі.
Відновлення Windows 11 із резервної копії
Для відновлення системи з резервної копії вам знадобиться:
- Опція відновлення з резервної копії у середовищі відновлення Windows 11
- Диск відновлення Windows 11
- Завантажувальна флешка Windows 11
Розглянемо варіант з використанням завантажувальної флешки. Процес відновлення може бути схожим на попередні два варіанти.
Увага: під час відновлення всі дані на накопичувачі, куди здійснюється відновлення, будуть видалені.
- Підключіть диск із резервною копією (якщо це знімний накопичувач) та завантажте комп’ютер із завантажувальної флешки.
- На екрані програми установки після вибору мови натисніть кнопку «Відновлення системи».
- На наступному екрані виберіть «Пошук і усунення несправностей», а згодом «Відновити образ системи».
Здійсниться пошук резервної копії системи на підключених накопичувачах, і після цього ви зможете вибрати образ системи для відновлення.
Після завершення процесу відновлення ви зможете завантажити комп’ютер з жорсткого диска або SSD, але слід вибрати Windows Boot Manager у BIOS.
Ви також можете відновити окремі файли з повної резервної копії Windows.