Екстраверт: хто це, за якими рисами розпізнати та як з ним спілкуватися

Товариство заважає йому розглянути власну глибину, зате інші люди в захваті від уваги екстраверта. Як розпізнати цей тип особистості та як побудувати з ним гармонійні стосунки? Розібратися допоможе психолог Людмила Собчик та автор книг Сюзан Кейн.

Риси екстраверта, як визначити соціотип

Вперше поняття екстраверсії описав Карл Густав Юнг, а послідовники переглянули і розширили його. Розберемося, кого називають екстравертом, на які риси характеру варто звернути увагу. Хто такий екстраверт?

Людина, яка всю внутрішню енергію та харизму спрямовує на зовнішній світ, робить ставку на соціальну активність та практичні аспекти життя, живу взаємодію, спілкування та обмін досвідом, емоціями та ідеями, називається екстравертом. Щоб жити і бути щасливим, він бере енергію ззовні, наповнюючись новинами про людей та події. Його фокус уваги зовнішній, тому власний внутрішній світ часто залишається поза розуміння екстраверта.

У тому чи іншому вигляді екстроверсію розглядають у різних типологіях і тестах, створених провідними світовими психологами:

    < li>Аналітична психологія Карла Густава Юнга.
  1. Трифакторна теорія особистості Ганса Айзенка, яка лягла в основу тесту EPQ.
  2. 16 факторів особистості Реймонда Кеттелла, за якими складено опитувальник.
  3. Модель «Велика п’ятірка».
  4. Типологія Майєрс-Бріггс, яка стала базисом для створення опитувальника MBTI.
  5. Міннесотський багатоаспектний особистісний опитувальник або MMPI, описаний Людмилою Собчик.

Немовля піднімається на ручках і посміхається

Сьюзан Кейн у книзі «Інтроверти. Як використовувати особливості свого характеру» пише, що схильність до екстраверсії чи інтроверсії закладається в людині у перші місяці життя чи в перинатальному періоді. Вважається, що 50–74% населення світу — це екстраверти.

Риси характеру та манери поведінки екстраверта

Як поводиться екстраверт? Він може довго всидіти одному місці, постійно прагне вперед. Не цікавиться самоаналізом, не любить вникати у деталі. Не здатний зациклюватися на негативі, вважає за краще залишити минуле в минулому і мчати назустріч пригодам. Легко вселяємо, тож піддається чужому впливу. Не відчуває власні потреби, поринаючи у справи та турботи інших людей.

Необов’язково бути стереотипним, виявленим екстравертом, щоб відзначати у своєму характері та поведінці властиві йому риси. Що означає прихований екстраверт? Він товариський, але не балакучий, більше слухає, ніж каже. Не любить бути в центрі уваги, прагне усамітнення для відновлення емоційних та фізичних сил. Цікавиться щирими бесідами, легко сходиться з інтровертами, стає ідеальним другом. Такі люди трапляються рідше, ніж типові екстраверти.

У типових екстравертів риси особистості виражені яскраво. Серед них багато позитивних:

  • Товариство, відкритість, широке коло знайомств.
  • Любов до публічних виступів, вміння довго утримувати увагу аудиторії.
  • Вроджений оптимізм , вміння бути на підйомі.
  • Лідерські якості, задоволення від роботи в команді.
  • Наполегливість, впевненість у собі.
  • Гнучкість мислення та висока швидкість прийняття рішень.
  • Здатність відкрито говорити про почуття.

Є екстраверти та недоліки:

  • Імпульсивність, слабкий контроль над емоціями.
  • >

  • Звичка говорити не думаючи.
  • Бажання подобатися всім без винятку, нав’язливість.
  • Егоїстичність, що межує з нарцисизмом.
  • Невміння планувати і доводити справу до кінця.

Компанія молодих людей сидить біля вогнища

Екстраверти страждають, коли довго перебувають у тиші. Вони загальні улюбленці, але їм потрібно вчитися любові до себе. Вплутуючись у вирішення чужих проблем, ці люди видихаються. В результаті багато хто страждає від психосоматичних захворювань.

Як спілкуватися з екстравертом

Щоб стати ближче з людиною-екстравертом, необхідно не тільки мати сильне бажання, але й знайти до нього підхід. Зовнішня відкритість не гарантує близьких стосунків.

Переваги та складності спілкування

При спілкуванні з відкритим та активним екстравертом може складатися враження, що проблем з комунікацією бути не повинно, але це не так. Згодом люди різних типів втомлюються один від одного, тому що для них стає очевидною різниця інтересів та звичок. Що у спілкуванні з екстравертом викликає найбільші складнощі:

  1. Не любить слухати, перебиває, бажаючи висловитися першим.
  2. Не запам’ятовує те, що сказав сам і те, що йому відповів співрозмовник. .
  3. Не думає над тим, що говорить, так що часто видає занадто різкі судження.
  4. Требує особистого спілкування, є складнощі з комунікацією на відстані.
  5. Не здатний повністю оцінити внесок іншої сторони у спілкування та стосунки, оскільки надто поверхово до них ставиться.

У чому переваги спілкування з екстравертом? Їх кілька:

  1. Любить бути частиною команди, вміє об’єднувати людей.
  2. Не боїться ризикувати, приймає відповідальність.
  3. Для приємного враження з першого погляду, швидко розташовує до себе.
  4. Швидко адаптується до нових умов, готовий застосовувати нові знання на практиці.

Дівчата працюють та спілкуються за столом

До того ж екстраверти бажають негайно задовольнити свої потреби. Це штовхає їх уперед, змушуючи робити все можливе, щоб перемогти та насолодитися перемогою. Тому вони дуже активні у відносинах, вважаються прекрасними працівниками та активними учасниками у житті важливих людей.

Як поводитися з екстравертом?

Щоб екстраверт почав довіряти, розкрився, став зацікавленою та близькою людиною, знадобиться взаємна щирість. Замість пошуку очевидних відмінностей, потрібно знайти спільні риси у характері, смаках та інтересах. Це згладить відмінності, допоможе досягти компромісу та вивести стосунки на рівень чесності, відкритості, цінності.

Змінити свій тип не можна, але можна навчитися спілкуватися з людьми так, щоб отримувати від спілкування взаємну користь та задоволення. З екстравертом можна побудувати таку схему взаємодії:

  1. Визначити кількість часу, що проводиться разом і наодинці.
  2. Обговорити соціальні межі — кількість та частоту зовнішніх контактів.
  3. < li>Пристосуватися до різних способів вирішення конфліктів, оскільки екстраверти відразу обговорюють проблеми, а інтроверти йдуть у себе.

  4. Навчитися слухати один одного.

З дитиною-екстравертом потрібно виявляти терпіння та емпатію, дозволити висловити, що саме дитина відчуває, чому агресивна чи засмучена. Від нього не можна віддалятися, потрібно формувати міцний емоційний зв’язок.

З екстравертів виходять чудові гіди, менеджери з продажу, провідні заходи. Ті, хто працює з ними, повинні знати, що екстраверти легше сприймають короткі та чіткі фрази, емоційно забарвлену мову. Вони потребують похвали і чекають, що всі процеси за їх участю розвиватимуться швидко, тому що не терплять зволікань.

Ведучий заходу стоїть на сцені

Екстраверта вважають яскравим і відкритим типом особистості, зі своїми достоїнствами та недоліками. Їм потрібно скористатися порадами психологів та попрацювати над окремими рисами характеру, навчившись грамотно взаємодіяти з оточуючими, щоб досягти гармонії у стосунках.