Новини » Статті » Самореалізація » Застереження щодо Фрейда: на що натякає несвідоме, коли ти плутаєш слова

Застереження щодо Фрейда: на що натякає несвідоме, коли ти плутаєш слова

Першим психологом, який почав надавати значення застереженням, був Зигмунд Фрейд – його знаменита робота “Психопатологія повсякденного життя” була опублікована в 1901 році і з того часу неодноразово перевидавалася.

Окрім застережень, Фрейд приділяв особливу увагу повторам у мові та снам. Він вважав, що вони є яскравими маркерами емоційного несвідомого.

Застереження – лише одна форма помилок. Всього Фрейд виділяв 4 форми виходу підсвідомих реакцій: Дії. Наприклад, людина каже “на, візьми”, а сама віддаляє предмет.

  • Втрата або несвідоме приховування речей.
  • Забуття, у тому числі власних намірів та мотивів уже скоєних дій. Прийшли на кухню, але не пам’ятайте навіщо. Помилки при читанні, слуханні, письмі, мовленні. Іноді ми і в чужій промові чуємо свої проблеми: “що ти сказав, порвемо? А! Ходімо!”.
  • У разі помилок під час читання або слухання можуть впливати не тільки мотиви, бажання, що приховуються, а й незгода з інформацією.

    У широкому розумінні всі помилки щодо Фрейда відображають незгоду індивіда з самим собою або іншими людьми, умовами, ситуацією.

    Докладніше про дослідження Фрейда на своєму YouTube-каналі розповідає професор психології Артур Гараганов.

    “Частина сильних емоцій, які людина не в змозі прожити і переробити в момент їх появи витісняються в несвідоме.

    Але вони не зникають безвісти – вони забуваються свідомою частиною, але “хочуть” бути зрозумілими, розкритими та прожитими”, – пише спеціаліст (тут і далі орфографія та пунктуація автора збережені – прим.ред.)

    За словами експерта , ці забуті емоції “прориваються” через сни, слова-паразити, застереження, залучають у наше життя певний тип людей, влаштовують повторювані події, де ми знову і знову стикаємося з тими почуттями, що травмують.

    “Наприклад, на Впродовж життя людини періодично “накриває” почуття самотності та покинутості.

    Він стикається з ситуаціями, де близькі люди його покидають, і він знову і знову відчуває цей стан. У його промові часто звучатимуть слова “кинули”, “я один”, “забули” тощо.

    За цими маркерами можна дійти основної ситуації, в якій ці емоції зародилися”, – каже психолог. .

    Найчастіше ці маркери ведуть до дитинства, а ці події стосуються дитячо-батьківських відносин

    “Саме там було найбільше подій, що травмують, адже це період формування нашої нервової системи та психіки.

    А постаті значних дорослих надають вирішальний вплив формування психіки дитини. Дитина повністю залежить від мами та тата як на фізичному рівні, так і на емоційному. події, де доводиться знову і знову проживати витіснений досвід”, – каже фахівець.

    Що ще про нас може розповісти застереження щодо Фрейда дивіться у наведеному нижче відео від професора психології Артура Гараганова.

    < /p>