Іноді під час роботи в Google Chrome ви можете зіткнутися з помилкою «З’єднання перерване. Схоже, ви підключилися до іншої мережі» з кодом ERR_NETWORK_CHANGED. У більшості випадків, це відбувається нечасто, і просте натискання кнопки «Перезавантажити» вирішує проблему, однак не завжди.
Причини помилки «Схоже, ви підключилися до іншої мережі»
Помилка ERR_NETWORK_CHANGED з’являється, коли якісь параметри мережі змінюються в порівнянні з тими, які тільки що використовувалися в браузері.
Наприклад, зіткнутися з повідомленням про те, що ви підключилися до іншої мережі, можна після зміни будь-яких параметрів Інтернет-з’єднання, після перезавантаження роутера та повторного підключення до Wi-Fi. У цих ситуаціях помилка виникає одноразово і більше не проявляє себе. Якщо ж помилка зберігається або виникає регулярно, швидше за все, зміна параметрів мережі викликане якимось додатковим нюансом, який буває важко виявити початківцю користувачу.
Виправлення помилки ERR_NETWORK_CHANGED
Далі наведено найпоширеніші причини регулярного виникнення проблеми ERR_NETWORK_CHANGED у Google Chrome та методи їх виправлення:
- Встановлені віртуальні мережеві адаптери (наприклад, VirtualBox або Hyper-V), а також ПЗ для VPN. Іноді вони можуть неправильно або нестабільно працювати, конфліктувати (при наявності кількох). Спробуйте відключити або видалити їх і перевірте, чи вирішить це проблему. При необхідності, переінсталюйте.
- Проблеми з підключенням по кабелю. Перевірте, чи щільно підключений або добре зажатий кабель у мережевій карті.
- Антивіруси та фаєрволи. Перевірте, чи виникає помилка після їх відключення. Якщо ні, можливо, варто повністю видалити це захисне рішення, а потім знову його встановити.
- Розриви з’єднання з провайдером на рівні роутера. Якщо ваш роутер постійно втрачає з’єднання з провайдером (погано вставлений кабель, проблеми з живленням, перегрів, зла прошивка), у Chrome ви можете отримувати регулярне повідомлення про підключення до іншої мережі. Спробуйте перевірити роботу Wi-Fi роутера, оновити прошивку, зазирнути в системний журнал.
- Протокол IPv6. Спробуйте відключити IPv6 для вашого Інтернет-з’єднання. Для цього натисніть клавіші Win+R на клавіатурі, введіть ncpa.cpl і натисніть Enter. Потім відкрийте (через меню правого кліку) властивості вашого Інтернет-з’єднання, у списку компонентів знайдіть «IP версії 6» і зніміть галочку біля нього. Застосуйте зміни, відключіться від Інтернету і знову підключіться до мережі.
- Неправильне управління електроживленням мережевого адаптера. Спробуйте в диспетчері пристроїв знайти мережевий адаптер та відкритиме його властивості. На вкладці «Управління електроживленням» зніміть галочку «Дозволити вимкнення цього пристрою для економії енергії». Якщо ви використовуєте Wi-Fi, додатково зайдіть у Панель керування — Енергозбереження — Налаштування схеми електрозабезпечення — Змінити додаткові параметри живлення і у розділі «Параметри адаптера бездротової мережі» виберіть «Максимальна продуктивність».
Якщо ж жоден з цих методів не допомагає в виправленні помилки, зверніть увагу на додаткові способи в статті «Не працює Інтернет на комп’ютері або ноутбуці», зокрема, на моменти, пов’язані з DNS та драйверами. У Windows 10 може мати сенс скинути параметри мережевого адаптера.