Користувачі Windows 11, відкривши вкладку «Продуктивність» в диспетчері завдань, можуть побачити в розділі «Пам’ять», що частина оперативної пам’яті знаходиться в статусі «Кешовано». Обсяг кешованої пам’яті може зростати з часом і займати значну частину доступної оперативної пам’яті (RAM). Важливо зрозуміти, що таке кешоване пам’ять і як її можна очистити.
Що таке кешована пам’ять?
Кешована пам’ять – це частина оперативної пам’яті, яка використовується для прискорення доступу до даних, що часто використовуються. Це дозволяє системі швидше отримувати ці дані, не звертаючись заново до жорсткого диска. Чим більше вільної оперативної пам’яті є на комп’ютері, тим більше пам’яті буде кешовано.
Чи потрібно очищати кешовану пам’ять?
У більшості випадків ручне очищення кешованої пам’яті не є обов’язковим. Наприклад, коли ви запускаєте програму, яка вимагає велику кількість RAM, та знову перевіряєте диспетчер завдань, обсяг пам’яті в статусі «Кешовано» зменшується самостійно. Вільна оперативна пам’ять не підвищує продуктивність, тому бажано використовувати її максимально ефективно.
Як очистити кешовану пам’ять?
Якщо ви все ж таки вирішили очистити кешовану пам’ять, для цього існують сторонні інструменти:
Наприклад, для використання EmptyStandbyList.exe потрібно:
- Запустити командний рядок від імені адміністратора.
- Ввести команду, вказавши повний шлях до виконуваного файлу програми:
emptystandbylist.exe standbylist
Це призведе до очищення кешованої пам’яті. Очищення кешованої пам’яті не викликає жодних проблем у роботі системи, а тільки може викликати внутрішній дискомфорт при перегляді обсягу використаної пам’яті.