Меламінова губка: як користуватися, переваги та шкода

Багато господарок під час прибирання використовують губки з меламіну. Нове пристосування викликало резонанс у суспільстві: одні захоплюються їх властивостями, інші заявляють про небезпеку. Вчені Дмитро Кірюхін і Ден Бреннан пояснили, що таке меламінова губка, чи шкодить здоров’ю і як їй правильно користуватися. губка? Меламінова губка, або гумка, – спінений пластик на основі полімеру меламіно-формальдегідної смоли. Це спресовані кристали та волокна хімічної речовини меламіну, які в результаті хімічної реакції перетворюються на пористий матеріал. За зовнішнім виглядом і консистенцією виріб нагадує дуже тверду поролонову мочалку.

Губка для збирання в руці

  1. Універсальність. Засіб добре очищає поверхні, підходить для чищення різних поверхонь.
  2. Висока ефективність. У виданні група вчених на чолі з доктором хімічних наук Дмитром Кірюхіним стверджують, що в результаті спінювання меламінно-формальдегідної смоли одержують різні пінопласти, у тому числі меламінові губки (МГ). Завдяки незвичайній сітчастій структурі та унікальним властивостям вони добре вбирають, змивають забруднення та мають яскраво виражені абразивні характеристики.
  3. Економічність. Меламіновий гумка стандартних розмірів очищає близько 10 м² забрудненої площі. При цьому не потрібне застосування додаткових миючих засобів.
  4. При правильному застосуванні виріб не залишає розлучень або слідів.

Щоб справедливо оцінити якість меламінової гумки, важливо згадати про її мінуси. Ось деякі недоліки губки:

  1. Не підходить для чищення забрудненої жиром поверхні. Маслянисті частинки забивають пори матеріалу, внаслідок чого мочалка стає непридатною.
  2. Виріб швидко втрачає форму. Волога та частинки бруду за короткий час руйнують структуру матеріалу.
  3. Меламіновий засіб для очищення поверхонь витрачається як звичайна гумка. Чим частіше тобі доводиться щось терти, тим менше.
  4. Ризик зіпсувати делікатні поверхні. Жорстка поверхня губки залишає подряпини, якщо терти нею чутливі до абразивів покриття (тефлоновий посуд, лаковану поверхню).

Кафе

Симптоми інтоксикації меланіном на авторитетному ресурсі WebMD описав доктор медичних наук Ден Бреннан:

    <разд>роздільність;
  • наявність крові в сечі;
  • < li>зменшення або повна відсутність сечовипускання;

  • ознаки ниркової інфекції;
  • високий кров’яний тиск.

Меланін може осісти в нирках і сприяти утворенню каменів .

Деяку шкоду для здоров’я меламінова губка може представляти у нагрітому вигляді. Розігрітий хімікат випаровується, у повітря виділяються токсичні речовини. Тому губку заборонено нагрівати та змочувати гарячою водою.

Меламін, з якого виготовлена ​​губка, відноситься до слаботоксичних речовин. Він широко застосовується як у промислових, так і побутових цілях. Головне — правильно використовувати гумку при прибиранні, дотримуватися запобіжних заходів.

Особливості використання губки, її ефективність

Якщо виріб містить небезпечні речовини, чи варто взагалі ним користуватися? Як стверджує журнал Cosmopolitan, всі інгредієнти меламінової гумки зустрічаються у складі засобів для чищення вже багато років. Щоб уникнути небезпечних наслідків, необхідно правильно користуватись меламіновою губкою. Ось основні правила та заборони:

  1. Не мочіть сильно і не вичавлюйте мочалку.
  2. Не використовуйте її цілою, бажано відрізати по шматочку.
  3. Не застосовуйте з губкою миючі засоби, до складу яких входить хлор. Водночас вони можуть спровокувати небезпечну хімічну реакцію.
  4. Користуйтесь рукавичками під час роботи з виробом.
  5. Не мийте губкою продукти харчування (овочі, фрукти), а також поверхні, які стикаються з їжею. (посуд, каструлі, чайник зсередини).
  6. Прибирайте меламінову гумку після використання в закритий пакет, щоб її не дістали діти або домашні тварини.
  7. Римально промивайте руки і поверхні водою після зіткнення з меламіновим виробом.

Чоловік у фартуху надягає гумові рукавички

Як працює меламінова губка? Меламіновий виріб для збирання має пористу поверхню. Коли губку змочують, відкриті пори починають виділяти піну, яка полегшує тертя. У процесі механічної дії губки руйнуються зв’язки між частинками бруду і матеріалом основи, а пористі меламінові волокна повністю вбирають забруднення.

Використовуйте губку, щоб очистити такі поверхні:

  1. Вікна та скла. Губка не пошкоджує скло і не дряпає його.
  2. Кахель, сантехніку та змішувачі, затирання та шви між плиткою в кухні та ванній кімнаті. Вона легко видаляє вапняний та мильний наліт.
  3. Раковину та інші предмети з нержавіючої сталі. Видаляє потьмяніння, бруд, іржу.
  4. Меблі. Меламіновий виріб здатний прибрати сліди фломастерів та ручок на меблях. Також вона видаляє сліди різних забруднень (крім жиру) на кухонних поверхнях.
  5. Шпалери та пофарбовані стіни у житлових кімнатах. Видання Cosmopolitan радить видаляти плями зі стін меламіновою губкою, змоченою у холодній воді.
  6. Взуття та підошву із міцних матеріалів (гума, пінополістирол).

Як користуватися меламіновою губкою? Ось інструкція по застосуванню меламінової губки:

  1. Вдягніть щільні гумові рукавички, призначені для господарських потреб. Міцний матеріал захистить шкіру від дрібних частинок, які відокремлюються під час роботи з мочалкою.
  2. Відріжте від губки шматочок потрібного розміру. .
  3. Відтисніть губку. Робіть це обережно: трохи стисніть, але не викручуйте. При сильному натисканні структура виробу порушується, що призводить до втрати властивостей, що чистять.
  4. Притисніть вологу губку до плями і потріть її з невеликим зусиллям, щоб не пошкодити поверхню. Трите куточком гумки, так виріб буде витрачатися економно і прослужить довше.
  5. Промивайте періодично забруднений фрагмент виробу у воді, злегка віджимайте.
  6. Вимийте очищену поверхню теплою водою і витріть насухо паперовим або тканинним рушником. .

Жінка витирає стільницю сухим рушником

У процесі чищення від гумки можуть обламуватися дрібні частинки. Забирайте їх з покриття, що очищається і викидайте.

Чи потрібно мочити меламінові губки? Виріб для збирання на основі спіненого меланіну змочувати необхідно, але небагато. Злегка зволожена водою губка виділяє піну, яка ковзає по поверхні, що очищається, захоплюючи різні забруднення. Після цього приберіть виріб у сухе недоступне для дітей місце зберігання.

Губки зі спіненого меламіну стали незамінним інструментом прибирання. З їх допомогою господині легко видаляють бруд з різних поверхонь. Щоб губка не нашкодила, важливо дотримуватися алгоритму використання та пам’ятати про запобіжні заходи.