Що зробити, щоб взуття не ковзало на зимовій дорозі
Слизька підошва — поширена проблема, яка взимку може знизити швидкість пересування та спричинити травми. Що робити, щоб взуття не ковзало? Порадами діляться автори книг та статей у популярних виданнях та соцмережах.
Що робити, щоб взуття не ковзало: поради
Головне призначення взуття — захищати ноги від холоду, пилу, вологості, механічних пошкоджень у процесі ходьби чи бігу. Пара зимового взуття не повинна обмежувати свободу рухів, порушувати природну форму стопи та пальців, провокувати потовиділення. Підошва черевиків чи чобіт не повинна бути слизькою, щоб у ожеледицю не падати та відчувати впевненість при ходьбі. Що потрібно робити, щоб взуття не ковзало?
Вибирайте правильне взуття
Вибираючи черевики або чоботи для зими, звертайте увагу на такі характеристики:
- Матеріал виготовлення. Автори книги «Здорові стопи» Патриція Брегг та Пол С. Брегг наполягають, що якісне взуття має бути виготовлене з гнучкого натурального матеріалу.
- Каблук. Взуття на високих підборах або платформі виглядає стильно та ефектно, але для засніжених вулиць та слизьких доріг воно не підходить. Максимальна висота каблука для зимового взуття – до 5 см. Вищі підбори роблять ходу невпевненою. Висота платформи теж має важливе значення взимку: в ожеледицю можете послизнутися і підвернути ногу. Стійкість каблука. Приміряючи пару взуття на підборах, пройдіться магазином. Якщо каблук від’їжджає назад, взуття буде нестійким та слизьким на льоду.
- Вигин миски. Слідкуйте, щоб носок чобіт чи черевиків не надто піднімався. Це знизить площу зіткнення підошви з поверхнею, і ходити по льоду буде скільки і небезпечно. Вибираючи модель зимових чобіт на підборах, зверніть увагу на набійки: пластикові ковзатимуть. Якщо за іншими характеристиками взуття влаштовує, віднесіть пару в майстерню, щоб замінити пластмасові набійки на більш підходящі для зими. ? Ось кілька важливих характеристик: Наявність протекторного малюнка. Рельєфна підошва забезпечує надійне зчеплення із дорогою. Чим глибший та різноманітніший малюнок на підошві, тим краще.
- Гнучкість. Еластична підошва жорстко не фіксує ногу, створює хорошу площу зчеплення з дорогою, що запобігає ковзанню.
- Матеріал. У наш час підошви виготовляють із поліуретану, гуми, полівінілхлориду, термоеластопласту. Поліуретан і термополіуретан легкі та гнучкі матеріали, але підошва з них дуже ковзає. Полівінілхлорид має низьку морозостійкість, тому використовується в основному для демісезонного взуття. Термопластична гума і термоеластопласт (ТЕП) мають хорошу амортизацію, еластичність, морозостійкість, що робить підошви з таких матеріалів ідеально підходять для зимового взуття. images/1120/9e52d62b92c7e921.jpeg”>
Підкоригуйте підошву
Існує кілька професійних способів, як зробити підошву чобіт неслизькою. Найефективніші:
- Поглиблення протектора. Якщо на підошві зимових чобіт протектор недостатньо заглиблений, віднесіть пару взуттєвому майстру. Такий радикальний метод підійде для моделей з товстою підошвою, оскільки тонка може луснути.
- Кріплення металевих деталей. Суть методу – створити на підошві нерівності із шипів, щоб збільшити зчеплення з дорогою. Металеві гвоздики та шурупи кріплять по всій площі підошви. Необхідні умови: підошва має бути щільною та масивною, а монтувати деталі довірте професіоналу.
- Накладка з поліуретану. Приклеєна на підошву накладка зменшить рівень ковзання і протримається довго. деталей з тримачами та невеликими шипами. Такий пристрій можна придбати в магазині. У льодоходів багато переваг:
- стійкість;
- різноманітність форм (у продажу є зразки для зимового чоловічого взуття, модельного жіночого, дитячого);
- простота у використанні;
- універсальність у розмірах;
- довговічність.
Льодоступи практично непомітні на взутті в процесі ходьби.
Відвернути увагу від льодоступів можна декоративним оздобленням взуття. Юлія Потапова у книзі «Прикрашаємо взуття самі. Валянки, чоботи, уггі, туфлі, тапочки» пропонує такі варіанти прикраси:
- фарбування;
- розшивка бісером;
- вишивка, аплікація;
- оздоблення хутром.
li>
Народні методи проти ковзання взуття
Якщо не бажаєте псувати дорогу пару чобіт, вирізаючи на підошві малюнки або вбиваючи цвяхи, візьміть на озброєння народні методи проти ковзання Вони не такі довговічні, але досить ефективні.
Лейкопластир
Популярний Instagram-блог рекомендує кілька дієвих способів, які допоможуть запобігти ковзанню взуття. Наприклад, можна наклеїти на підошву пластир. Щоб зробити такий протиковзний засіб, знадобиться рулонний лейкопластир з шорсткою поверхнею та ножиці. Етапи роботи: ⠀
- Вимийте та висушіть взуття.
- Знежирити поверхню підошви спиртом або ацетоном.
- Відріжте від пластиру 2 смужки довжиною 5–7 см.
- Наклейте смужки пластиру на підошву навхрест. Якщо підошва велика, зробіть кілька хрестиків із пластиру.
Пластир — тимчасовий захід. Такі наклейки досить швидко зношуються, тому вчасно замінюйте їх на нові. на підошві для ефекту антиковзання. Щоб здійснити задумане, підготуйте суперклей або клейовий пістолет. Інструкція проста:
- Вимийте взуття та ретельно просушіть його підошву.
- Нанесіть клей у вигляді сітки або невеликих смужок на підошву.
- Дайте клею висохнути.
Щоб посилити антиковзкий ефект, посипте ще не висохлий клей піском — адгезія збільшиться. Враховуйте, що з часом клейовий шар стирається, тому час від часу наносите на підошву нову сітку з клею. Щоб зробити підошву менш слизькою, знадобляться такі матеріали:
- невеликий шматок фетру або повсті;
- ножиці;
- термоклів.
- Підготуйте взуття: очистіть підошву і добре просушіть її.
- Виріжте з фетру кілька смужок шириною 2– 3 см і довжиною, що дорівнює ширині підошви взуття.
- Нанесіть клей на смужки фетру і прикладіть до підошви. Повторіть маніпуляцію кілька разів, щоб підошва була прикрита смужками з фетру. . У період сльоти повсть швидко відклеїться. ковзання:
- Лак. Використовуйте лак для волосся сильної фіксації та рясно обробіть його поверхню підошви зимового взуття.
- Наждаковий папір або терка. Щоб взуття не ковзало, його підошва не повинна бути гладкою. Щоб досягти пористості, натріть підошву великою терткою або дрібноабразивною наждачкою. Такий метод агресивний, але надійний, звичайно, за умови періодичного повторення процедури.
- Шкарпетки. Цей варіант підходить лише сміливим та веселим людям. Суть – пару шкарпеток надягають поверх взуття. Тканина шкарпеток відмінно протистоїть ожеледиці, тому така конструкція – гарант стійкості на льоду. Більшість народних методів проти ковзання недовговічні і потребують постійного оновлення. Найкраще в холодну пору року з проблемою ковзного взуття впораються спеціальні накладки — льодоходи. Вони забезпечують хороше зчеплення підошви з поверхнею та прослужать довго.
ul>
Щоб зробити імпровізований антиковзний засіб, скористайтесь такою інструкцією: