Холерик: особливості темпераменту, про які ви не знали

Одні вважають холериків природженими лідерами, здатними всього досягти в житті. Для інших вони нестримні навіжені, які не можуть зосередитися на проблемі. Які ж насправді люди з холеричним темпераментом, які їх основні риси та як з ними уживатися, розповіли психологи Інна Трофімова, Олена Ісаєва та Євген Ільїн.

Хто такий холерик і чим він характеризується

Хто такий холерик? Гештальт-терапевт, письменник, психолог Інна Трофімова вважає, що це людина з надзвичайно активним та емоційно запальним темпераментом, схильна до лідерства та домінування. Холерики – природжені лідери. Вони самовіддано йдуть до наміченої мети, вміють досягати успіху і призводять до нього інших. Холеричний темперамент мають багато відомих людей, наприклад Білл Гейтс, Дональд Трамп і Опра Уїнфрі.

Які риси характеру у холерика? На думку автора книги «Психологія індивідуальних відмінностей» Євгенія Ільїна, у холериків спостерігається висока швидкість реакції нейронів та значне переважання порушення нервової системи над гальмуванням. Усі психологічні процеси протікають вони швидко і інтенсивно. Люди з холеричним темпераментом надзвичайно рухливі, швидкі, неврівноважені та легко збудливі. Вони відрізняються виразною мімікою, різкими жестами, нестримними рухами і квапливою мовою. думка.

  • Сміливість і запал.
  • Рішучість.
  • Енергійність.
  • Цілеспрямованість.
  • Уміння брати на себе ініціативу.
  • Соціальна активність.
  • Відкритість і прямолінійність.
  • Як пише портал Psiho. Guru, власники холеричного темпераменту прагнуть домінування і сильно зляться, якщо оточуючі виявляють незгоду з їхньою думкою або відмовляються виконувати їхні вимоги.

    У спілкуванні з оточуючими холерики різкі та емоційно нестримні, стверджує автор навчально-методичного посібника з «Основ загальної та медичної психології та педагогіки», доктор психологічних наук Олена Ісаєва< /span>. Вони дуже дратівливі та не завжди об’єктивно оцінюють вчинки людей. Зайва прямолінійність, запальність, нетерпимість і неврівноваженість холериків часто призводить до конфліктних ситуацій і робить важким спілкування з ними. нетерплячість;

  • різкі перепади настрою, недолік самовладання, невміння стримувати емоції;
  • огида до рутини та небажання сидіти на одному місці.
  • Під час зустрічі з труднощами люди такого типу відчувають азарт і легко йдуть на ризик, нерідко переоцінюючи при цьому свої можливості. Вони схильні приймати поспішні рішення, про які доводиться жалкувати.

    Неврівноваженість холериків погано позначається на їхній діяльності. Люди такого типу приступають до справи з усією пристрастю та самовіддачею, але в процесі роботи запас нервової енергії виснажується. Настає різкий спад діяльності. У зв’язку з цим часто виникають конфлікти з колегами та начальством. Визначити холеричний тип допоможе опитувальник Ганса Азейзенка або тест на темперамент Олександра Бєлова. Чоловік із незадоволеним виразом обличчя сидить за столом з ноутбуком” src=”https://onlinetv.if.ua/wp-content/uploads/nk/1121/1d649b61988998f5.jpeg”>

    Як жити з холериком і будувати з ним стосунки

    Як поводиться холерик? Людина з холеричним темпераментом – лідер і заводила. Він дуже товариський, але часто має з оточуючими досить поверхневі стосунки. Пов’язано це із властивою холерику неврівноваженістю та різкістю.

    Будувати стосунки з холериком непросто. Особливо складно доводиться батькам дитини із таким темпераментом. На відміну від дорослих дітям складно контролювати свої емоції та стримуватись. З такою дитиною не слід бути надмірно суворою. Стати авторитетом для нього, досягти його поваги і навчитися спрямовувати його неприборкану енергію в конструктивне русло, наприклад, на заняття спортом або творчістю. У цьому випадку дитина-холерик виросте сильним і харизматичним лідером, який легко знайде своє місце у суспільстві.

    Існувати і будувати стосунки з холериком потрібно, враховуючи особливості його темпераменту:

    • Хваліть його за добрі вчинки та правильні рішення. Не лестите, а кажіть правду. Від цього він стане зговірливішим і буде готовий вислухати сторонню думку.
    • Не намагайтеся сперечатися, коли холерик розвинений і готовий до скандалу. У цьому стані він не прислухатиметься до розумних аргументів. Тому краще промовчати і почекати, поки людина заспокоїться. У нього спрацює інстинкт самозбереження і вибухне гучний скандал. Розбирайте проблеми по одній.
    • Пам’ятайте, що характер холериків вкрай нестійкий. Вони не можуть довго сидіти на одному місці та займатися рутиною. Це стосується всіх сфер життя, включаючи роботу.
    • Не доручайте холерику нових завдань, не переконавшись, що він вільний. Люди з таким типом темпераменту на ентузіазмі хапаються за будь-яку роботу, але схильний переоцінювати свої сили і не виконувати поставлені завдання. Якщо холерик постійно критикує і вказує на неправильні дії, постарайтеся не сперечатися. Найпростіший спосіб позбутися причіпок – попросити критикана розповісти, як треба діяти. У цьому випадку він реалізує свою марнославство і буде менше чіплятися в майбутньому.

      Жінка в окулярах посміхається, склавши руки на грудях і стоячи поряд з колегами

      Вступаючи в любовні стосунки з холериком, важливо враховувати кілька факторів:

      • Не варто гальмувати холерика, уповільнювати та просити почекати до найкращих часів. Це призведе до небажаних сварок.
      • Навчіться сваритися. Холерики часто провокують сварки з коханими, щоб урізноманітнити життя та розважитися. Можете посварити його і навіть крикнути. Будьте готові до бурхливої ​​емоційної реакції.
      • Пам’ятайте, що найбільша загроза вашому коханню – нудьга.

      Якщо будете нудними, а спільне життя стане одноманітним, холерик почне шукати нові враження на боці. Щоб побудувати успішні стосунки та уникнути цього, не вимагайте від холерика любові до рутини і намагайтеся урізноманітнити спільне дозвілля. Будьте готові підтримати будь-яку його витівку, чи то пікнік у найближчому парку, чи, наприклад, подорож до Африки.

      Холерик – сильний тип темпераменту, що відрізняється швидкістю емоційних реакцій. Завдяки цілеспрямованості, азарту та лідерським якостям люди такого типу мають найбільший серед усіх типів темпераменту потенціал у досягненні успіху. Проте їхня прямолінійність, запальність і нетерпимість часто обертається проти них. Їм важливо навчитися контролювати свої емоції та вибуховий характер, а оточуючим слід приймати холериків такими, якими вони є.