Флегматик: особливості темпераменту, про які ви не знали
З ними легко та приємно мати справу, але деякі люди вважають, що флегматики надто повільні. Чи це насправді і які особливості відрізняють цей тип темпераменту? Усі секрети натури флегматика розкрили психологи Ганс Айзенк, Іван Петрович Павлов та Катаріна Кампаньола.
Риси флегматика, як визначити такий тип темпераменту
Давньогрецький цілитель, лікар і філософ Гіппократ створив класифікацію темпераментів, прив’язавши її до співвідношення основних рідин в організмі. Подальші дослідження дозволили безпомилково розпізнавати психотипи за низкою ознак.
Хто такий флегматик?
Це представник одного з чотирьох типів темпераменту, який часто називають золотою серединою. Він відрізняється такими особливостями поведінки, настрою та життєвих устремлінь:
- Інтроверт, який віддає перевагу самотності.
- Повільний, спокійний, інертний.
- Має стабільний емоційний стан. і стійкі бажання.
- Душевні пориви та міміка зовні слабо виражені.
- Спокійно сприймає одноманітність та монотонність, а також критику на свою адресу.
- Спілкується з обмеженим колом людей, прагне усамітнення.
Це людина з добре розвиненою інтуїцією, гнучкий та адаптивний. Він аналізує ситуацію, робить висновки. Флегматик швидко інтегрується до колективу, знаходить своє місце, стає потрібним та корисним членом соціуму.
Основні життєві цінності: безкорисливість, людинолюбство, допомога та підтримка. Незважаючи на очевидну доброчесність, флегматик має недоліки:
- Схильний накопичувати негативні емоції. В результаті слідує емоційний вибух.
- Його емоційна лабільність сприймається людьми як нудьга і байдужість.
- Погано пристосований до змін, відмова від відповідальності через страх помилки.
- Намагається уникнути конфліктів.
- Приймає зважені рішення.
- Не боїться відмови, вміє слухати та співпереживати.
- Вступаючи у близькі відносини, компенсує перегини в характері інших типів.
- Бухгалтер, банківський працівник.
- Ювелір, годинникар.
ul>
Така особистість скромна, має лагідний і поступливий характер. Не відмовиться провести час із друзями, але не заповнюватиме ними весь особистий час. Межа мрій — спокійне, розмірене життя, сповнене передбачуваних позитивних подій.
Як визначити флегматика
У цьому допоможе тест EPQ-R психолога Ганса Айзенка. Такий тест визначить швидкість реакцій, яскравість емоцій, глибину почуттів, уміння концентруватися і ступінь екстравертності тестованого. нервової діяльності. На основі його висновків було складено опитувальник, що дозволяє безпомилково виявити флегматика.
Катарина Кампаньола пов’язує темперамент з астрологією та відносить флегматика до глибоких та чутливих водних знаків зодіаку. Що притаманно флегматика? Його відрізняє сильний, врівноважений, інертний тип нервової системи, який забезпечує надійну пам’ять та рівний настрій.
У відносинах з людьми, флегматик:
Чого не люблять флегматики? Найбільше у світі вони не люблять зміни та крайнощі. Їм складно перемикатися з одного виду на інший. Флегматик вважає за краще говорити у справі, не відволікаючись і не перемикаючись на безглузду балаканину. Він краще втече від суперечки, ніж ув’яжеться в неї.
Як поводитися з флегматиками в роботі, побуті та особистому житті
Щоб підтримувати теплі відносини з представниками різних типів характеру, необхідно вивчити їх особливості та виробити алгоритм дій. Як побудувати робочі, особисті та дружні стосунки з флегматиком, на що звернути увагу? Достатньо не шуміти, не переставляти речі, поважати його особистий простір. Флегматики вміють дружити, підтримують спокійні стосунки з людьми, надають допомогу та турботу у потрібну хвилину. Вони не рятуватимуть інших ціною власних інтересів, але завжди готові вислухати.
Дитина-флегматик здатна довго грати на самоті, нічого не ламає, не псує і не порушує режим. Слухняний, але малорухливий малюк-флегматик потребує піклування батьків про його здоров’я та вагу. Він може пізно почати говорити, цурається однолітків і дуже прив’язаний до матері. Він складно адаптується до саду та школи, зате непогано навчається і легше минає період пубертату.
Особисті відносини
Флегматики різних статей мають спільні риси поведінки, але між ними є і очевидні відмінності. Який характер у флегматика-чоловіка? Його емоції приховані. Такий чоловік не співатиме серенади і здійснюватиме подвиги, зате здатний неспішно доглядати і чекати свого часу. Він стане тим самим кам’яним муром, про який мріють жінки. З ним ймовірно тихе сімейне щастя, хоча може бути нудно у стосунках. У ньому захоплює витримка, мудрість і ґрунтовність, чоловіки та жінки довіряють і поважають таку людину, нерідко ставлячи за приклад.
Які особливості флегматика-жінки? Вона цінує турботу, залишаючись холодною зовні. Така особа податлива, йде на компроміс, надійна та постійна у почуттях до партнера. Відмінно планує побут, розподіляє бюджет, не робить необдуманих вчинків і завжди стоїть за сім’ї. Схильна до набору зайвої ваги, але любить себе і не страждатиме через це. У сексі пасивна, але має стійке і тривале збудження. Потребує чуйного і темпераментного партнера.
Велике та міцне почуття народжується в них поступово, вони схильні «залипати» на людях. У парі з флегматиком не буде скандалів, бурхливого з’ясування стосунків та рукоприкладства. Люди-флегматики менш схильні до шкідливих звичок, живуть довго і вміють накопичувати ресурси, забезпечуючи сім’ї міцний фундамент.
Робочі відносини
Флегматики — ідеальні працівники, акуратні, відповідальні та виконавчі. Вони мають неймовірну працездатність і готові працювати навіть у несприятливих умовах, понаднормово і на межі можливостей. Єдине, що їм не під силу, — це робота, пов’язана з активністю, імпровізацією, вмінням запалити співрозмовника, захопити його якоюсь ідеєю.
Кращі професії для флегматиків:
У колективі флегматиків сприймають добре. Вони не рвуться в лідери і рідко стають на чолі груп людей, проте знаходять спільну мову з колегами, рідко з ними конфліктують, здатні примирити колег-конкурентів. Їм не вистачає навички публічних виступів, оскільки флегматики говорять неквапливо, довго, докладно, але без вогню. Зате їх промови сповнені аргументів і фактів, що дозволяють керівнику прийняти важливе рішення на підставі розгорнутої доповіді.
Люди-флегматики відрізняються спокоєм, повільністю, інертністю. Не всім дано зрозуміти їхню глибину і багатогранність особистості. Знання психології допоможуть грамотно побудувати відносини з ними, розкрити їх якості та порозумітися.