Панель завдань Windows 10 — це елемент системи, який не піддається тонкій настройці і не змінився суттєво в порівнянні з попередніми версіями операційної системи. Це стало причиною появи безлічі сторонніх програм для налаштування панелі завдань. Однією з них є TaskbarX, яка дозволяє розміщувати значки по центру та змінювати прозорість панелі. У цьому огляді розглянемо ще одну безкоштовну програму для модифікації панелі завдань: TaskbarGroups, що призначена для групування значків панелі завдань у рід дозволу папки, а також до значків робочого столу.
Використання Taskbar Groups для організації ярликів
Програма Taskbar Groups повністю безкоштовна та з відкритим вихідним кодом. Хоча це ще не фінальна версія, програма не повинна викликати складнощів у використанні.
Скачати програму можна з GitHub розробника: скачайте ZIP-файл з Portable-версією програми. Розпакуйте та запустіть її (може з’явитися попередження про запуск програми невідомого видавця).
Дальші кроки:
- В головному вікні програми натискаємо «Add taskbar group» (додати групу панелі завдань).
- Відкриється вікно створення нової групи. У верхньому полі задається ім’я групи. Справа пункт «Width» відповідає за налаштування ширини групи при розкритті.
- Пункт Add group icon дозволяє додати іконку групи (файли png, jpg тощо). Я тестував, намалювавши просту іконку PNG з прозорим фоном.
- Пункт «Add new shortcut» слугує для додавання нових ярликів у групу панелі завдань. Додавайте потрібні елементи, вказуючи виконувані файли .exe.
- Після завершення додавання натискаємо «Save». В результаті в головному вікні програми ви зможете бачити створені вами групи.
Додаткові дії:
Усі створені групи розміщуються в папці Shortcuts в папці з програмою Taskbar Groups. Щоб закріпити їх на панелі завдань, натисніть правою кнопкою миші по ярлику і виберіть «Закріпити на панелі завдань».
Ярлик з’явиться у вибраному вами місці, а при натисканні на нього ви зможете вибрати будь-який ярлик з групи:
Якщо потрібно сховати спливаючу панель, просто натисніть на значок групи ще раз. Ярлики працюють не тільки на панелі завдань, а й при розміщенні на робочому столі або в папці:
Утиліта проста, не вимоглива до ресурсів комп’ютера і, якщо перевіряти онлайн на віруси, чиста (одне виявлення від менш відомого антивіруса — скоріше за все, помилкове спрацьовування). Можливо, комусь з читачів це стане в нагоді.