Як стати багатим: 20 порад, які призведуть до фінансового успіху

Поліпшення фінансового стану — заповітна мрія багатьох людей. Однак якщо намагатися розбагатіти хаотично і без будь-якого плану, то нічого не вийде. Щоб зберегти та примножити свої гроші, слід знати прийоми, що призведуть до фінансового процвітання.

Зберігайте доходи

Як стати багатою людиною? Сайт Cube Wealth називає здатність відкладати гроші ключовим способом нагромадження капіталу. Кількість відкладених грошей серед багатих людей може досягати 70% від їхнього доходу. Це перший крок будь-якого майбутнього мільйонера.

Оплачуйте готівкою

Розплачуватись готівкою — хороший спосіб контролювати фінанси. При оплаті особисто відраховуєте купюри, а також бачите залишок у вигляді здавання. Готівку завжди психологічно складніше витрачати, ніж електронні гроші з кредитної картки.

Позбавтеся боргів

Для збільшення капіталу необхідно, щоб відсотки працювали на людину, а не проти неї. Найдієвіший спосіб — першочергово погасити всі борги та кредити. Також бажано перевірити всі свої автоматичні регулярні платежі по кредитці, наприклад, за непотрібні програми або підписки.

Нічого не втрачайте

Як думати, щоб стати багатим? В основі мислення багатих людей лежить їхня крайня ощадливість. Вони вичавлюють максимум із кожної речі і намагаються нічого не втрачати. Починаючи від залишків зубної пасти в тюбику і закінчуючи мобільним телефоном, не купуйте нового, не вичавивши максимум зі старої речі. Як стати багатою людиною з нуля? Правильна стратегія інвестування допоможе розбагатіти навіть за невеликого початкового капіталу. При цьому такі інструменти, як пайові інвестиційні фонди, доступні при мінімальному запасі грошей. При достатній кількості грошей можна задуматися про фондові ринки.

Розбирайтеся в угодах

Розбирайтеся та вникайте в кожну угоду, яку укладаєте. Вивчайте ринок і шукайте такі ж умови угоди дешевше. Уважно читайте умови кожного договору, зверніться за потребою за допомогою до юристів.

Жінка в піджаку вказує пальцем на документ

Не соромтеся торгуватися

Якщо витрачати гроші праворуч і ліворуч — це точно не допоможе збільшити своє багатство. Багаті люди не соромляться торгуватися, адже це допомагає заощаджувати гроші. При покупці практично будь-якої речі можна збити близько 10% від первісної ціни.

Живіть за коштами

Як стверджує видання Entrepreneur, витрачати якнайменше грошей — це одна із застав фінансового успіху. Мільярдер Кріс Сакка стверджує, що якщо не марнувати гроші, їх буде завжди більше, ніж потрібно. В іншому випадку відчуватимете постійний дефіцит. Живіть набагато нижче рівня свого доходу, наприклад, відмовтеся від таксі на користь громадського транспорту.

Купуйте оптом

Товари першої необхідності слід купувати оптом. Це не так складно зробити, адже людина знає приблизну потребу своєї сім’ї. Поодинока баночка шампуню, яку купуєте в той момент, коли попередня закінчилася, у перспективі обійдеться значно дорожче, ніж куплена заздалегідь. Намагайтеся купувати товари наперед і в період акцій.

Не витрачайтеся на показуху

Багата людина — максимально стримана і не хвалиться своїм багатством. Показуха та хвастощі вимагають вкладення надмірно великих грошей, через що можна легко вийти за межі бюджету. Наприклад, автомобіль багатої людини буде максимально комфортним і безпечним, проте він буде виглядати досить непомітно. по-справжньому багатих людей. Це не означає, що мільйонери чи мільярдери не люблять себе побалувати. Просто вони здатні відрізнити порожню марнославство від необхідності і знають реальну цінність речей.

Не бійтеся просити про допомогу

За словами Брейна Ческі, керівника інтернет-майданчика оренди житла, щоразу, коли він не знав, що робити далі, він шукав людей, які знають. Бізнесмен рекомендує активно шукати допомоги та консультантів. При необхідності проконсультуйтеся з експертом у конкретній галузі чи коучем. Існують навіть тренери з багатства.

Майте менше речей

Мінімізуйте кількість речей і не прив’язуйтесь до них. Продумуйте свої дорогі покупки, наприклад, автомобіля або гаджетів. Одна річ може виконувати кілька функцій та задовольняти кілька потреб. Просто купуйте тільки потрібне, відмовившись від решти.

Тряпте на враження

Спогади та досвід коштують значно дорожче, ніж новий iPhone. Річ може зламатися чи загубитися, а ось пережиті позитивні емоції залишаться на все життя. Багаті люди віддадуть перевагу стрибку з парашутом або сплаву по гірській річці новому телефону.

Будьте здорові

Ким потрібно бути, щоб бути багатим? Як свідчать наукові дослідження, головне не професія, а стан людини. Багата людина – здорова людина. За словами доктора медицини Ліджі Томас, є докази прямого зв’язку між хорошим здоров’ям людини та її високими доходами. Крім очевидних витрат на ліки та медичні обстеження, хвора людина не має часу, бажання та сил на розвиток своєї справи та заробітку коштів. Регулярне заняття аматорським спортом та своєчасні медогляди заощадять у довгостроковій перспективі від 15% до 30% грошей.

Чоловік біжить снігом

Зафіксуйте бюджет

Встановіть фіксований щомісячний бюджет і суворо дотримуйтесь його. Відмовтеся від миттєвого задоволення потреб. Звичайно, у людини можуть виникнути непередбачені витрати, проте краще закласти під них певний відсоток бюджету та відкладати. Також краще розтягнути покупку нової речі, якщо вона перевищує заплановані місячні витрати. Вечеря в ресторані обійдеться в два-три рази дорожче, ніж така ж вечеря, приготовлена ​​на своїй кухні. Відмова від їжі поза домом пов’язана з відмовою від фастфуду, що сприятливо позначиться на здоров’ї.

Мандруйте розумно

Скоротіть нерозумні витрати на відпочинку. Звичайно, можливо бажання побалувати себе за тривалий період важкої роботи, однак у всьому має бути міра. Якщо ви не плануєте довго залишатися в приміщенні, не бронюйте розкішний номер, він повинен забезпечувати мінімальний бажаний рівень комфорту. Прогулянка містом пішки замість таксі не тільки заощадить гроші, але й допоможе ближче познайомитися з новим туристичним місцем. /30/20, запропонованого американським сенатором Елізабет Уоррен, допоможе збільшити заощадження. Суть правила полягає в тому, що слід 50% доходів витрачати на свої потреби, 30% — на бажання, а 20% — відкладати. Це правило також допоможе скласти розумний та реалістичний бюджет.

Рука тримає монетку над чорною скарбничкою, поруч розсипані монети

Дотримуйтесь фінансової гігієни

Хороші фінансові звички — запорука фінансового успіху. Слід щомісяця, якщо не щотижня підбивати підсумки бюджету, заощаджень та інвестицій. Це допоможе грамотно розпорядитися грошима та щось вчасно підкоригувати.

Ці двадцять простих порад перевірено часом та підкріплено експертною думкою. Звичайно ж, не можна розбагатіти миттєво, але зміна звичок та мислення допоможе з часом досягти успіху у фінансовому плані та досягти поставлених цілей.