Як просити підвищення зарплати: 10 порад, що можна робити і чого не варто робити

Вашу цінність як співробітника оцінено недостатньо? Просіть підвищити зарплатню. Для позитивного вирішення питання враховуйте, що можна говорити і робити, а чого не варто.

Як правильно просити зарплату у начальника? Виберіть потрібний час для розмови. Покажіть свою кваліфікацію та професійні плани, підготуйте докази своєї ефективності. Не згадуйте про особисті обставини, не висуйте ультиматум і не транслюйте невдоволення роботою. Озвучте середню зарплату в регіоні за вашою спеціальністю та назвіть бажану зарплатню. Не посвячуйте у майбутню розмову колег та будьте готові до відмови. Якщо відмовить, спитайте, що потрібно зробити для підвищення зарплати.

Виберіть час для розмови

Не вривайтеся в кабінет у миттєвому пориві, виберіть потрібний час для розмови про зарплату. Сприятливий момент:

  • коли в компанії стабільна ситуація з фінансами;
  • начальник у гарному настрої;
  • ви успішно закінчили проект, і є чим похвалитися .

Запишіться на прийом або запитайте, коли можна зайти з важливого питання. Ці моменти залежать від правил компанії. Налаштуйтеся на роль того, хто не просить, а того, хто заслуговує.

Підкресліть свою кваліфікацію та професійні плани

Як розпочати розмову про підвищення зарплати? Позначивши тему розмови, покажіть свою професійну цінність, надайте сертифікати про курси підвищення кваліфікації, поясніть, що тепер якісніше та ефективно виконуєте свою роботу, що не може не вплинути на успіх компанії. Подайте докази своєї ефективності.

Чим вища кваліфікація, тим більш цінний співробітник, що має відбиватися на рівні його зарплати. Натисніть шефа на цю думку під час презентації.

Щоб відрізати всі шляхи до відступу, коротко розкрийте свої робочі плани. Вони мають бути якщо не грандіозними, то точно вражаючими. Зацікавте керівника майбутніми звершеннями.

Підготуйте докази своєї ефективності

Недостатньо заявити про своє бажання, адже керівник не золота рибка. До розмови треба підготуватись. Зберіть безперечні аргументи своєї плідної роботи. Покажіть у цифрах, як ваша робота позначилася на фінансах та іміджі компанії, наскільки завдяки вам було знижено витрати, перевиконано план, підвищено продуктивність. Це найкращі аргументи для прохання про підвищення.

Вкладення співробітників у поставлені стратегічні цілі компанії має мати чіткий взаємозв’язок із їхньою винагородою, пишуть автори книги «Ресурс. Праця. Актив». Орієнтуйтеся на справедливість, не відчуваючи ніяковості.

Чоловік розмовляє з начальницею< h2>Не говоріть про особисті обставини

Переговори про підвищення не стосуються особистого життя. Не варто говорити про особисті проблеми: іпотеку, збільшення витрат, бажання щось купити. Це не є аргументом для підвищення зарплати. Ви просите про те, на що заслуговуєте, і повинні довести це. Навряд чи іпотеку можна назвати заслугою. Матеріальні блага – еквівалент ваших професійних якостей. Продавайте їх роботодавцю гідно та чесно.

Приводом для підвищення не може бути лише стаж роботи чи підвищення зарплати колезі. Оперуйте особистими професійними нагородами.

Не висуйте ультиматум

Неправильне рішення розмовляти з керівником в ультимативній формі: або підвищуєте зарплату, або я йду. Якщо тон заяви буде таким, швидше за все, вам вкажуть на двері.

Прохання про підвищення передбачає розмову. Він не повинен бути спірним чи ворожим, пояснює доктор філософії Майкл Вудворд. Люди бояться цієї розмови, як самі співробітники, і менеджери. Лише 12% американців порушують розмову про підвищення, 44% ніколи про це не говорять, пише Вудворд.

Навіть якщо у вас є пропозиція від іншої компанії з більшою зарплатою, але ви не хочете йти з цієї, не висловлюйтеся в ультимативній формі. Дипломатично поясніть ситуацію керівнику.

Не транслюйте невдоволення роботою

Якщо ви прийшли розмовляти про підвищення, відкрито висловлюючи невдоволення роботою, не думайте, що вам дадуть велику зарплату з надією задовольнити вас. Неправильний емоційний настрій підірве усі аргументи. Невдоволені — шукайте інше місце, скаже роботодавець і матиме рацію.

Якщо ваш негативізм пов’язаний із роботою, навряд чи щось зміниться, якщо підвищать зарплату. Не допоможе це й у тому випадку, якщо ви в змозі неприйняття себе. Негативні емоції унеможливлюють задоволення роботою, пише Крістофер Гермер у книзі «Важкі почуття». Підсвідомо роботодавець це зрозуміє, і про збільшення зарплати навіть мріяти не доведеться.

Співробітниця сперечається з начальником

Озвучте середню зарплату в регіоні за своєю спеціальністю

Важким аргументом буде показник середньої зарплати в регіоні за спеціальністю, якщо він перевищує вашу винагороду. Перед розмовою із шефом підготуйте інформацію за поточний рік, спираючись на офіційні джерела. Зважайте на місце свого проживання.

Немаловажне коло обов’язків. Згадайте, що входило у ваші повноваження, коли починали працювати в компанії, і наскільки вони розширилися з часом. Якщо це ніяк не позначилося на зарплаті, то варто озвучити шефу цей момент як аргумент. Назвіть бажану зарплату Як будь-який хороший продавець, ви повинні знати, з чим хочете піти. Конкретна пропозиція підвищить шанси успіху. Збільшення окладу вдвічі — це надто сміливо, а на підвищення від 10% до 30% можна розраховувати.

Зайве сором’язливість, «не знаю», «як ви вважаєте за правильне» в такій ситуації недоречні. Ви йдете на переговори, тоді вивчіть свою ринкову вартість та висуйте вимоги, радить Psych Company.

Не варто сприймати свою зарплату як те, що не підлягає запереченню, радить Майкл Вудворд. Ми звикли в магазині платити ту ціну, яку нам скажуть і мимоволі переносимо цю практику на робочі відносини. Це неправильно. Просити про підвищення не соромно та зручно.

Чоловік з купюрами в руках

Не присвячуйте колег і будьте готові до відмови

Не розповідайте колегам, що збираєтеся просити про підвищення зарплати. Не через забобони. Чим меншій кількості співробітників спаде така думка на думку, тим більше шансів досягти свого. Якщо досягти не вийде, не буде зайвих розмов про цей неприємний момент.

Не налаштовуйтесь на негативний результат переговорів, будьте впевнені у своїх заслугах та розсудливості керівництва. У той же час, внутрішня готовність до будь-якого результату допоможе стримати емоції у разі відмови і спокійно приступити до плану Б — шукати іншу роботу або повернутися до цієї розмови через деякий час.

Запитайте, що потрібно зробити для підвищення зарплати

Відмова у підвищенні не вердикт на все життя. Поцікавтеся у шефа, чи є більше шансів заробляти на цій посаді і що для цього потрібно. Запишіть усі рекомендації та подякуйте за приділений вам час. Внесіть поради до списку дій і приступайте до виконання.

Коли мети буде досягнуто, поверніться до розмови про підвищення. Якщо знову відмовить без суттєвих аргументів, повірте на знак долі та розмістіть оголошення на сайті пошуку роботи.

Упевненість у своєму професіоналізмі та цінності для компанії допоможе вам переконати в цьому й керівника. Десять порад про те, як просити підвищення зарплати допоможуть зробити це правильно.