Новини » Статті » Корисне » Як почистити срібло в домашніх умовах і чому воно чорніє з часом

Як почистити срібло в домашніх умовах і чому воно чорніє з часом

Предмети зі срібла з часом чорніють. Повернути сяйво благородному металу можна в домашніх умовах. Як його почистити, пояснили журнали Ines Bouwen, Silver Сhic та IBdesigns.

Причини потемніння срібних виробів

Чисте срібло надто м’який метал, але з нього роблять ювелірні вироби. Його додають до сплавів з іншими матеріалами, які підвищують міцність і довговічність металу, що дозволяє створити прикраси для повсякденного носіння.

Чому чорніє срібло? Інтернет-портал Ines Bouwen пояснює, що саме срібло темніє внаслідок хімічної реакції із сіркою — речовиною, яка міститься у повітрі. Крім того, у сплавах для ювелірних та інших срібних виробів найпоширенішим матеріалом стала мідь, схильна до окислення. Саме тому ювелірні вироби зі срібла швидше темніють.

Процес окислення срібла відбувається поступово. Спочатку поверхня виробу тьмяніє. Якщо причини окиснення не усунути, срібло покривається чорним нальотом. Метал окислюється швидше в місцях з великою кількістю світла і з підвищеною вологістю.

Потемніла підвіска зі срібла

  • Зайва волога та тепло, що призводить до швидкого окислення поверхні виробів та появи темного нальоту. Срібні прикраси, що залишилися у ванній кімнаті, почорніють за кілька днів.
  • Блог Silver Chic повідомляє, що на тілі людини срібні прикраси (сережки, каблучки, ланцюжки, браслети) вступають у контакт з маслами для тіла, косметикою, парфумами, лосьйонами та іншими зовнішніми факторами. Парфумерія може містити абразивні хімічні речовини і спровокує реакцію окислення.
  • Срібло може зреагувати на індивідуальний рівень pH шкіри. Якщо у людини порушений обмін речовин, і через потові залози виділяються окислюючі елементи (сірка та сульфати), срібні прикраси потемніють швидше, ніж у інших людей. Такі зміни спостерігаються у жінок у період менопаузи та у підлітків у період гормонального становлення. Потові залози виділяють окислювальні речовини прийому алкоголю і гострої їжі.
  • Прийом ліків, що містять сірку, теж негативно позначається на срібних речах. Через потові залози сірка виділяється назовні і входить у реакцію зі сріблом.
  • Інтернет-портал All Things Jewelry вказує на забруднення навколишнього середовища як одну з причин окислення срібних речей. Якщо людина живе або працює поряд з хімічним підприємством, її срібні прикраси швидко втрачають блиск і тьмяніють.

Потемніти срібні вироби можуть несподівано. Все залежить від того, як носять прикраси і як їх доглядають. Навіть найвища 925 проба срібла може потемніти. Це не означає, що прикраси дешеві або поганої якості, це просто реакція, що відбувається між металом та зовнішнім середовищем. Якщо срібні прикраси не надягаєте часто, тримайте їх у скриньках та зип-пакетах. Інші вироби зі срібла (статуетки, монети, посуд) розміщуйте в напівтемних місцях, далі від джерел тепла та вологи. Антикваріат зберігайте у закритих шафах та коробках.

Лижка, вилка, ніж зі срібла

Як очистити срібло

Очищайте срібло мінімум раз на місяць, щоб зберегти його сяючий блиск. Для якісного чищення вибирайте один із перевірених способів.

Мильною водою

Як почистити срібло з камінням? Найпростіший спосіб почистити срібні прикраси від потьмяніння та бруду – промити їх у мильній воді. Дійте так:

  1. Додайте кілька крапель миючого засобу для посуду в теплу воду.
  2. Замочіть та промийте срібні вироби серветкою з мікрофібри. Очистіть зубну щітку.
  3. Промийте виріб у чистій воді та відполіруйте м’якою тканиною.

Після такої обробки потьмянілі прикраси знову блищать. Огранювання на камінні стає чистим і переливається.

Содою

Як почистити срібло содою? Проведіть чистку в такому порядку:

  1. Закип’ятіть воду.
  2. Застеліть миску алюмінієвою фольгою.
  3. Покладіть срібло, що потьмяніло, на фольгу. Засипте все харчовою содою.
  4. Залийте прикраси окропом. Залиште на 5 хвилин.
  5. Вийміть вироби з гарячої води щипцями. Дайте їм охолонути і протріть насухо серветкою. Вироби стають чистими та блищать.

    Срібні прикраси складені на фользі в мисці. Поруч лежить ложка з содою

    Зубною пастою

    Блог IBde рекомендує використовувати для чищення срібних виробів зубну пасту. Проведіть процедуру так:

    1. Візьміть стару зубну щітку і нанесіть на поверхню срібних виробів рівномірний шар зубної пасти.
    2. Залиште на 8–10 хвилин на рушник.
    3. Промийте вироби в теплій проточній воді.
    4. Дайте стекти воді та протріть полірувальною тканиною.
    5. < /ol> Зубна паста містить діоксиди кремнію, титану, карбонат кальцію (крейда). Ці елементи добре справляються зі знищенням чорноти, але не підходять для прикрас з камінням.

      Нашатирним спиртом

      Чистити вироби з благородних металів можна нашатирним спиртом. Виконайте процес очищення срібла від темного нальоту так:

      1. Перелийте нашатирний спирт у невелику скляну банку.
      2. Опустіть у рідину срібні вироби.
      3. Накрийте кришкою і залиште на 10 хвилин.
      4. Повертайте банку круговими рухами кілька разів, промиваючи срібло.
      5. Промийте срібло в чистій теплій воді та просушіть м’якою тканиною.

      Метод чищення срібла нашатирним спиртом підходить для виробів зі складними переплетеннями, наприклад ланцюжків. У реакцію з благородними металами нашатирний спирт не входить.

      Яєчним жовтком

      Як почистити срібло від чорноти? Повністю прибрати чорний наліт здатний до складу яєчного жовтка. Правила чищення такі:

      1. Відокремте яєчний жовток від білка і трохи збийте вилкою.
      2. Змочіть тканинну серветку у жовтковій масі.
      3. Нанесіть жовток на поверхню срібного Вироби.
      4. Залишіть до повного висихання.
      5. Промийте виріб у теплій воді та відполіруйте мікрофіброю.

      Чистка срібла яєчним жовтком вважається найекологічнішим способом. Цей метод зупиняє процес окислення металу на довгий час.

      Срібло швидко окислюється і схильне до впливу багатьох зовнішніх факторів. Щоб зберегти його блиск та привабливий зовнішній вигляд, скористайтеся цінними рекомендаціями. Очищайте срібло від потьмяніння своєчасно та носите прикраси із задоволенням.