Новини » Статті » Корисне » Як перевірити золото на справжність в домашніх умовах

Як перевірити золото на справжність в домашніх умовах

Все частіше замість справжніх золотих прикрас магазини пропонують предмети зі сплавів сумнівної чистоти. Щоб не потрапити на гачок шахраїв, потрібно знати, як перевірити золото. З’ясуємо, як фізичними та хімічними способами виявити фальшивку без допомоги фахівців.

Як перевірити золото на справжність реагентами

Яскравий блиск, гарний відтінок і висока питома вага, відсутність реакції на агресивні речовини та несхильність до корозії зробили золото універсальним і дорогим активом.

З самого початку звернення дорогоцінного металу одні люди підробляють його, а інші замислюються, як розпізнати золото. Минуло тисячоліття, але нічого не змінилося. Різниця лише в тому, що сучасні підробки стали якіснішими. Пересічному споживачеві доводиться постійно думати, як перевірити справжність золота.

Чи може здійснюватися перевірка золота будинку? Зрозуміло. Є кілька тестів, де використовують побутові хімічні речовини. Слід розуміти, що вони не дозволять визначити пробу, а покажуть підробку, в якій зовсім немає дорогоцінного металу.

Золото та йод

Йод, який є в будь-якій домашній аптечці, здатний вказати на фальшивку. Щоб виконати перевірку:

  1. Знежиріть виріб і протріть насухо.
  2. З вивороту зачистіть ділянку предмета алмазним надфілем або дуже дрібною наждачкою. Заодно подивіться, чи не проступить інший метал.
  3. Капніть на оброблене місце йодом. Дайте йому постояти кілька хвилин, а потім зітріть.

Якщо здійснюється перевірка золота йодом, то на дорогоцінному металі з’являється темна пляма з райдужними розлученнями. Так і сталося? Вітаємо: золото справжнє!

Нанесення йоду на предмет із золота

Азотнокисле срібло

Як дізнатися, золото чи ні зберігається у домашній скриньці? У цьому вся допоможе нітрат срібла. Так як ця сполука в чистому вигляді присутня в такому антисептичному засобі, як ляписний олівець, то саме його використовуйте. Принцип дії такий: будь-який активний метал відреагує на ляпіс потемнінням. Тобто інертний золотий виріб залишиться в первісному вигляді:

  1. Обмакніть олівець у воду.
  2. Проведіть їх за досліджуваним предметом.
  3. Спостерігайте за реакцією.< /li>

Якщо на виготовлення предмета пустили латунь, бронзу або мідь, то дуже швидко з’явиться темна пляма.

Азотна кислота

Цей спосіб є найточнішим. Якщо необхідно перевірити золотий запас, а платити ювеліру бажання немає, тобто сенс купити кислоту — вона коштує копійки.

Для цієї мети підійде лише азотна кислота щонайменше 65% фортеці. Використовуйте її на свіжому повітрі або при увімкненій витяжці. Обов’язково надягніть гумові рукавички:

  1. Покладіть предмет, що тестується, на фарфорову стару тарілку.
  2. Візьміть скляною паличкою (піпеткою) трохи реагенту.
  3. Поставте краплю в малопомітному місці.
  4. Зачекайте недовго.

Якщо з виробом нічого не сталося, то воно із золота, причому проба вище 500. В іншому випадку почнеться реакція, і проступить зелена пляма. . Буває, що утворюється білий наліт. Він вказує на низький вміст золота.

Хімічна перевірка кільця

Нашатир

Розчин гідроксиду аміаку дозволяє перевірити справжність дорогоцінного металу. Для тесту підійде нашатирний спирт 10% міцності:

  1. Знежирте виріб милом або спиртом.
  2. Залиште до повного висихання.
  3. Змочіть тампон у гідроксиді амонію та із зусиллям потріть предмет.

Якщо після цього тампон залишився чистим, то золота річ. Синій, бірюзовий або сірий наліт вказує на підробку.

Як перевірити оцтом золото

Як визначити золото в домашніх умовах? Рекомендується проводити тест, використовуючи оцтову есенцію, міцність якої становить 70%. Звичайний столовий оцет марний:

  1. Покладіть предмет, що випробовується, в вогнетривкий посуд.
  2. Влийте в нього кислоту.
  3. Нагрівайте на повільному вогні, не доводячи до кипіння .

Якщо річ не золота, вона потемніє. Наявність міді підтвердить блакитний відтінок, що з’явився в рідині. Справжнє золото ніяк не відреагує на перевірку.

Як перевірити золото. Інфографіка

Як перевірити золото на справжність фізичними способами

Перше, що слід зробити, приступаючи до вивчення золотого предмета, це перевірити наявність спеціального тавра. Будь-який ювелірний виріб, незалежно від країни походження, забезпечений пробою, тобто міткою, що вказує на вміст золота в його масі.

Запах

Золоті речі не пахнуть, якщо їх потримати деякий час у стислому кулаку. Усі інші метали, не виключаючи срібло, починають видавати кислуватий аромат.

Дзвін

Цей тест підійде, якщо йдеться про монолітний предмет простої форми і без вставок (монета, обручка тощо). Щоб уловити тембр звуку, треба взяти іншу золоту річ. Далі дійте так:

  1. Киньте еталонний зразок на скло (кришка столу або велика страва). Звук вийде дуже дзвінкий.
  2. Випробуйте такий самий підозрілий виріб.
  3. Якщо він підроблений, то почується глухуватий удар або немалодичне брязкання.

Тавро з пробою золота

Механічна перевірка

Метод не надто делікатний, тому вдавайтеся до нього тільки в крайньому випадку:

< ol>

  • Керамічну чашку переверніть вгору дном.
  • Притисніть несильно перевіряючу річ до дна (там, де є шорсткий слід) і раз легко протягніть по колу.
  • Навіть без зусиль золота річ залишить блискучий помітний слід. Від імітації з іншого металу при тій же силі натиску смужки не залишиться, або вона виявиться тоншою. золоті прикраси. Для перевірки потрібний сильний магніт. Повільно підведіть його до виробу. Якщо є хоч трохи заліза, то річ притягнеться.

    Вода

    Щільність золота дуже висока. Тобто будь-яка річ із нього максимально швидко тоне. Для перевірки обережно піднесіть предмет до поверхні води та відпустіть. Якщо він піде на дно повільно, то йдеться про підробку.

    Позолота

    З предметами, вкритими тонким шаром золота, найскладніше працювати, адже багато з описаних тестів вони проходять спокійно. Як визначити – золото чи позолота?

    Використовуйте шило або голку. На тильній стороні гострим кінцем нанесіть кілька подряпин і розгляньте їх у лупу. Якщо пройшов метал іншого відтінку, то річ не золота. зручніше використовувати у конкретному випадку. Не забувайте, що хімічні речовини слід застосовувати з обережністю. Сподіваємось, перевірка не принесе розчарування!