Набір системних інструментів Microsoft PowerToys регулярно радує користувачів новими функціями. Нещодавно були представлені такі нововведення, як робочі області та миша без кордонів, а в останній версії з’явилася ще одна корисна опція – “Створити +” (New +). Ця функція дозволяє створювати і налаштовувати пункти контекстного меню для створення нових файлів і папок на робочому столі та в Провіднику.
Як використовувати функцію “Створити +”
Все, що потрібно для початку — це встановлена та оновлена утиліта Microsoft PowerToys. Ви можете завантажити та встановити її кількома способами:
- З Microsoft Store
- Зі сторінки GitHub
- Використовуючи winget та команду
winget install powertoys -s msstore
Після установки можна приступати до вивчення функцій, зосередившись на “Створити +”.
Налаштування функції
У списку доступних функцій виберіть “Створити +” та натисніть кнопку “Відкрити параметри”.
Увімкніть опцію “Дозволити виконання операції Створити +”.
При необхідності змініть розташування шаблонів, активуйте приховування розширень файлів шаблонів, а також цифр, точок або пробілів на початку імен файлів шаблонів. Докладніше про те, для чого це може знадобитися, нижче.
Нова опція в контекстному меню
В результаті в контекстному меню робочого столу та Провідника з’явиться нова опція “Створити +”, яка схожа зі стандартним пунктом “Створити”, але містить налаштовувані елементи. У цьому меню ви можете перейти до папки з шаблонами.
Шаблони — це прості файли та папки, розташовані в обраній папці шаблонів, які автоматично додаються в меню “Створити +”. При виборі відповідного пункту:
- Зберігається тип файлу та його вміст із папки шаблонів. Наприклад, якщо у вас є готовий документ або скрипт, і ви додасте його до папки шаблонів, при створенні нового екземпляра за допомогою “Створити +” буде створено елемент з тим самим ім’ям, типом та вмістом.
- Якщо шаблон є папкою, то вона створиться з усіма вкладеними в неї елементами. Також можна змінити піктограму папки у шаблонах, і вона з’явиться в меню “Створити +”.
Гнучкість налаштувань
Згадані вище опції приховування розширень, а також цифр, пробілів і точок у параметрах “Створити +” дають можливість більш гнучко налаштувати вигляд контекстного меню. Ви можете не відображати розширення, змінювати порядок пунктів (вони сортуються за алфавітом) та простовити відповідні числа на початку імен файлів, але не відображаючи їх. Ця функція може виявитися корисною, оскільки реалізація зручніша і зрозуміліша для користувачів, ніж створення відповідних пунктів вручну або за допомогою інших програм для редагування контекстних меню.
Однак однією з суб’єктивних недоліків є те, що PowerToys стає все більш важким, що частково можна вирішити, відключивши всі непотрібні опції.