У Провіднику та на робочому столі Windows 11 використовується нове контекстне меню. Для редагування цього меню не підійдуть методи попередніх версій системи, такі як EasyContextMenu. Проте вже доступні програми, що дозволяють додавати власні елементи до нової версії контекстного menú Windows 11. У цьому огляді розглянемо, як створити свої елементи контекстного меню за допомогою безкоштовної програми Custom Context Menu, а також особливості її установки.
Встановлення Custom Context Menu
Оптимальний варіант встановлення програмного забезпечення — це скористатися сторінкою програми в Microsoft Store. Не звертайте уваги на вартість, вказану в магазині: натискаючи на кнопку «Спробувати безкоштовно», ви зможете встановити програму. Якщо бажаєте підтримати розробника, ви можете купити додаток.
Якщо ви хочете встановити його вручну, спочатку потрібно вмикнути підтримку виконання віддалених підписаних скриптів у PowerShell за допомогою команди:
Set-ExecutionPolicy RemoteSigned
Створення власних пунктів у контекстному меню
Процес створення власних пунктів у контекстному меню Windows 11 виглядає наступним чином:
- Натискаємо кнопку «Плюс» і задаємо параметри нового елемента: назву, порядковий номер, шлях до .exe файлу програми, що буде запускатися, а також параметри, які передаються програмі.
- Вказуємо значок (шлях до файлу .exe або .dll та індекс іконки).
- Визначаємо, чи з’являтиметься елемент для папок та/або файлів за допомогою перемикачів Match Folder та Match File.
- Для вказівки конкретних розширень файлів, для яких цей пункт повинен з’являтися, можна використовувати символ “*”.
- Match Multi-File дозволяє вказати, як буде виконуватись обробка елементу при виборі кількох файлів.
Після завершення налаштування кожного пункту натискаємо кнопку із зображенням дискети для збереження.
Налаштування і збереження пунктів меню
За замовчуванням пункти, що створюються, розміщуються у розділі контекстного меню «Open with», але їх можна перейменувати, натиснувши кнопку зі значком шестерні в правому нижньому куті. Створити кілька розділів не вдається, всі пункти будуть в одному з розділів.
Перезавантаження Провідника
Після створення та збереження пунктів меню може знадобитися перезавантаження Провідника, щоб нові елементи відобразилися. Для цього можна перезапустити його через диспетчер завдань. Після першого перезапуску всі наступні зміни почнуть відображатися автоматично.
Загалом, програма працює коректно: я без проблем додав пункт для відкриття «Режиму бога» на робочому столі та в папках, а також кілька інших елементів для експериментів. Програма заповнена можливостями, але брак кількох розділів у корені контекстного меню може бути незручним для деяких користувачів.