При завантаженні ноутбука, ПК або моноблока Lenovo, ви можете зіткнутися з помилкою 1962, яка супроводжується повідомленням No operating system found. Boot sequence буде автоматично repeat». Ця проблема не виключна лише для пристроїв Lenovo – вона може виникнути і на інших марках. Однак саме у пристроях Lenovo використовується цей код і формулювання, що може утруднити пошук вирішення цієї проблеми.
Що означає помилка 1962 та її причини
Коли ви включаєте ноутбук або ПК Lenovo, він перевіряє параметри завантаження в БІОС/UEFI і намагається завантажити операційну систему, наприклад Windows 10. Якщо параметри завантаження налаштовані неправильно і система не може бути знайдена, з’являється повідомлення про помилку 1962 «No operating system found» — тобто «Не знайдено операційну систему».
Зверніть увагу: нижче наведені причини помилки 1962 року не враховують випадок з порожнім диском, для якого таке повідомлення є нормальним. У цьому випадку необхідно встановити потрібну операційну систему.
Можливі причини помилки 1962
- Неправильні параметри завантаження в БІОС через власні зміни або скидання, наприклад, внаслідок розрядки батареї на материнській платі.
- Зміна конфігурації накопичувачів (підключення нових жорстких дисків або SSD) без оновлення конфігурації завантаження в БІОС.
- Ушкодження завантажувача системи або файлової системи на HDD/SSD, що може статися через необережні дії або раптове відключення живлення.
- Апаратні проблеми: поломка жорсткого диска або SSD, поганий контакт підключення накопичувача до материнської плати.
Перед тим, як вживати заходів щодо виправлення проблеми, рекомендується згадати, що було зроблено з пристроєм перед виникненням помилки. Іноді для перезавантаження достатньо вимкнути USB-накопичувач або перевірити з’єднання SATA.
Виправлення помилки 1962 року на ноутбуці або ПК Lenovo
Перший крок усунення «Error 1962» – це перевірка параметрів завантаження в БІОС/UEFI пристрою Lenovo.
Перевірка параметрів завантаження
Залежно від моделі ваш БІОС може виглядати по-різному. Зазвичай важливі параметри знаходяться на вкладці “Startup” або “Boot”. Щоб зайти до БІОС, на ноутбуках найчастіше потрібно натискати F2 чи Fn+F2. На настільних ПК можна використовувати клавішу Delete (Del).
Якщо на вашому пристрої було інстальовано Windows 10 або 8.1 і ви не встановлюєте його, використовуйте такі параметри:
- CSM — Disabled (або на деяких моделях — Boot Mode — UEFI),
- Quick Boot – Disabled (іноді це допомагає),
- Primary Boot Sequence — переконайтеся, що Windows Boot Manager або ваш системний жорсткий диск стоять першими як завантаження.
На ноутбуках ThinkPad це може мати трохи інший вигляд. Переконайтеся, що UEFI/Legacy boot вибрано UEFI Only і встановлено правильний порядок завантаження.
Якщо ви встановлювали систему вручну або у вас була інстальована Windows 7, то потрібно включити CSM і встановити режим Legacy Support. Потім перевірте порядок завантаження.
Ушкоджений завантажувач Windows
Помилка 1962 може бути викликана пошкодженим завантажувачем системи. Для вирішення цієї проблеми існують спеціальні інструкції, наприклад відновлення завантажувача Windows 10 або виправлення завантажувальних записів за допомогою bootrec.
Апаратні проблеми, що викликають помилку 1962
До можливих апаратних проблем, що призводять до зазначеної помилки, належать:
- Погане або ненадійне з’єднання жорсткого диска або SSD. Перевірте з’єднання як на материнській платі, так і на самому диску, іноді допомагає заміна кабелю SATA.
- Несправності диска, наприклад, після удару. По можливості перевірте працездатність на іншому пристрої.
Сподіваюся, один із запропонованих методів допоможе вам вирішити проблему. Якщо у вас виникли додаткові питання, будь ласка, опишіть ситуацію, я намагатимусь допомогти.