Таракани живуть поруч із людиною. Вони псують їжу та переносять збудників інфекцій. Як позбутися шкідників, пояснило інтернет-видання з домоводства Family Handyman.
Чим цькувати тарганів у домашніх умовах? Обробіть поверхні в будинку нашатирним спиртом, ефірними маслами, розкладіть у місцях проживання комах ароматні трави, приманки з борною кислотою, содою та цукром, скористайтеся інсектицидами.
Нашатирний спирт
Присутність тарганів у приміщенні можна виявити за специфічним запахом, темним скупченням фекалій у кутах, наявністю кладок довгастих яєць. Якщо сліди тарганів виявлені, займіться негайним знищенням.
Чого бояться таргани? Таргани не переносять різкого запаху нашатирю. Випари аміаку не тільки розганяють комах, а й убивають їх. Для обробки приготуйте водний розчин нашатирного спирту (100 мл на 5 л води) і вимийте всі поверхні, якими пересуваються таргани.
Нашатир не вражає яйця тарганів, тому через 2 тижні проведіть повторну обробку для позбавлення від молодого покоління. Щоб не допустити проникнення дорослих особин з іншого приміщення, поставте решітки вентиляції і законопатьте всі щілини в підлозі.
Натуральні ефірні олії та трави
У тарганів добре розвинений нюх. Вони швидко знаходять залишки їжі та проникають навіть у холодильник. Тому так важливо дезорієнтувати комаху різкими запахами.
Як позбутися тарганів народними засобами? Тарганам не подобається запах м’яти, анісу, пижми, полину, евкаліпту. Заготуйте їх наперед або купіть спеціально. Такі збори розкладайте в місцях скупчення імаго для тимчасового відлякування.
Трави поступово висихають і втрачають сильний аромат. Їх можна замінити свіжими і навіть висадити у горщики на зиму. Якщо такої можливості немає, скористайтесь ефірними оліями. Тараканів відлякає запах анісу, гвоздики, лаврового листа, м’яти, бузини, пижми. Нанесіть масло на ганчірку і протріть місця, де виявлені сліди тарганів або їх яйця. Аромат змусить комах покинути приміщення. При цьому ефірні олії не завдадуть жодної шкоди людині та свійським тваринам.
Борна кислота
Таракани запросто подорожують вентиляційною системою і перебігають з одних дверей в інші коридором. У приватний будинок вони можуть потрапити у валізі чи сумці. Для небезпечних комах, які розносять хвороби та бруд, приготуйте пастки та приманки з борною кислотою. Засіб відносно безпечний для людини, натомість для комах — найсильніша отрута. Якщо борна кислота потрапляє в шлунок таргана, вона паралізує його, а потім призводить до задухи. Отримане тісто скачайте в кульки та викладіть на ващений папір. Розміщуйте частування для тарганів в затишних місцях: під плитою, раковинами та шафами, за холодильником. Перевіряйте приманку кожні пару тижнів і замінюйте їх, коли засіб висохне. Якщо займатися виготовленням приманки ніколи, просто розсипте порошок борної кислоти в місцях проживання комах. Таргани не можуть жити без води, тому збираються навколо раковин, унітазів та скрізь, де є волога.
Соду та цукор
Після проникнення в будинок прусаки відразу починають шукати їжу. Потрібно «підгодувати» непроханих гостей ласощами, які призведуть їх до загибелі. Інтернет-видання по домоводству Family Handyman радить приготувати для тарганів натуральний засіб із харчової соди та цукру, абсолютно безпечний для людини.
Для приготування приманки насипте харчову соду в миску та додайте щіпку цукру для смаку. Поставте миску там, де таргани постійно рухаються. Можете посипати приготованою сумішшю кути та важкодоступні місця на кухні, у ванній та кімнатах. Суміш підійде для знищення тарганів поза домом: у коридорі, на сходових майданчиках, у підвалі.
Таракани одразу винюхують насолоду і збираються в мисці. Вони з’їдають більше харчової соди, аніж цукру. Сода роздмухує їм шлунки, і комахи гинуть. Загиблих тарганів змітайте віником і прибирайте з дому, щоб бактерії з їхніх тіл не викликали інфекційне захворювання (дизентерію, діарею, холеру, черевний тиф). живучістю. Вони можуть тиждень жити без їжі, витримують перепади температури та завжди знаходять місце, де сховатися. Крім людської їжі, таргани можуть їсти пил, опале волосся, мило, шкіряні вироби, тканину, клей, ізоляцію від проводів. Не підходять для них лише металеві, скляні та пластмасові вироби.
Знищити цих шкідників можна за допомогою хімічних препаратів — інсектицидів. У спеціалізованих магазинах вони представлені у вигляді приманок, пасток, спреїв, паст та гелів. У їх складі містяться сильнодіючі хімікати, що руйнують травну систему і паралізують комах.
Таракани дуже швидко розмножуються та розширюють свій життєвий простір, створюючи людині дискомфорт та загрожуючи його здоров’ю. Вступаючи у боротьбу з навалою шкідників, наберіться терпіння. Використовуйте всі доступні способи боротьби з тарганами, поки вони не залишать ваш будинок.