У цій покроковій інструкції розповідається про те, як змінити пароль як локальної облікової записі, так і облікової записі Майкрософт, а також як змінити ПІН-код, якщо вхід здійснюється за ним. У системі передбачено кілька способів для цього. У випадку, якщо ви хочете прибрати пароль при вході, ознайомтеся з матеріалом про те, як прибрати пароль при вході в Windows 11.
Увага: всі запропоновані варіанти передбачають, що ви знаєте поточний пароль або ПІН і можете увійти в систему. Якщо це не так, скористайтеся окремою інструкцією про те, як скинути пароль або ПІН-код Windows 11.
Зміна пароля локальної облікової записі
Якщо на вашому комп’ютері або ноутбуці використовується локальна облікова запис (без прив’язки електронної пошти), ви можете змінити пароль одним з наступних способів:
- Зміна пароля в Параметрах
- Меню Ctrl+Alt+Delete
- Панель управління
- Командний рядок
- PowerShell (Термінал Windows)
- Локальні користувачі та групи
Зміна пароля в Параметрах
Перший спосіб — використання нового інтерфейсу «Параметри», кроки будуть наступними:
- Зайдіть у Пуск — Параметри, або натисніть клавіші Win+I на клавіатурі.
- В «Параметрах» відкрийте пункт «Облікові записи», а в цьому розділі — «Варіанти входу».
- Розкрийте пункт «Пароль» і натисніть кнопку «Змінити».
- Введіть поточний пароль облікової записі та натисніть «Далі».
- Введіть новий пароль і його підтвердження. І, для цього способу обов’язково — підказку для пароля. Якщо не вводити пароль (залишити поля порожніми, без пробілів і інших символів), вхід буде здійснюватися без введення пароля. Натисніть «Далі».
- Натисніть кнопку «Готово» для завершення.
Пароль змінено, і при наступному вході в систему потрібно буде вводити вже його.
Через Ctrl+Alt+Delete
Ще більш швидкий варіант — використовувати меню Ctrl+Alt+Delete:
- Якщо увійти в систему з локальною обліковою записю і натиснути сполучення клавіш Ctrl+Alt+Delete, ви побачите наступне меню:
- У ньому присутній пункт «Змінити пароль». Натисніть його, після чого введіть необхідні дані і натисніть стрілку вправо в полі підтвердження пароля.
- Якщо все було введено правильно, ви побачите повідомлення «Пароль був змінений».
Панель управління
Старий варіант зміни пароля в Панелі управління все ще доступний у Windows 11:
- Відкрийте Панель управління (для цього можна використовувати пошук у панелі завдань) і перейдіть до розділу «Облікові записи користувачів» (якщо не спостерігаєте його, у верхньому правому куті увімкніть вид «Значки»).
- Натисніть «Управління іншою обліковою записю».
- Виберіть користувача, для якого буде змінюватися пароль.
- Натисніть «Змінити пароль».
- Введіть поточний пароль, новий пароль, його підтвердження і підказку. Натисніть кнопку «Змінити пароль» для підтвердження.
У командному рядку
Зміна пароля можливе і в командному рядку:
- Запустіть командний рядок від імені адміністратора. Для цього можна використовувати пошук у Панелі завдань, як на зображенні нижче.
- Введіть команду
net user
і натисніть Enter — це відобразить список імен користувачів. Ім’я користувача, для якого ми будемо змінювати пароль, знадобиться в наступній команді. - Введіть команду
net user ім'я_користувача новий_пароль
, замінивши ім’я користувача та новий пароль на потрібні, натисніть Enter для зміни пароля. - Якщо в результаті виконання команди ви отримали повідомлення «Команда виконана успішно», пароль був змінений.
PowerShell
В Windows PowerShell також передбачено команди для роботи з обліковими записами, в тому числі — зміни пароля:
- Запустіть Windows PowerShell від імені адміністратора, або Термінал Windows від імені адміністратора: наприклад, натисніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і виберіть пункт «Термінал (Адміністратор)».
- Введіть команду
Get-LocalUser
і натисніть Enter, щоб отримати список імен локальних користувачів. - Введіть команду
$Password = Read-Host "Новий пароль" -AsSecureString
, натисніть Enter і введіть новий пароль на запит пароля. - Введіть по порядку дві команди, замінивши в першій ім’я користувача на потрібне:
$User = Get-LocalUser -Name "Ім'я_користувача"
$User | Set-LocalUser -Password $Password
На цьому все: PowerShell або Термінал можна закрити, а при наступному вході — використовувати новий пароль.
Локальні користувачі та групи
І ще один варіант — використання оснастки «Локальні користувачі та групи», з допомогою якої можна змінити пароль, не вводячи попередній (при цьому вимагатиметься бути в системі з правами адміністратора):
- Натисніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», виберіть пункт «Виконати», введіть
lusrmgr.msc
і натисніть Enter. - Відкрийте розділ «Користувачі», натисніть правою кнопкою миші по користувачу, для якого буде змінюватися пароль, і виберіть пункт «Задати пароль».
- Ви побачите попередження про те, що це не зовсім зміна, а скидання пароля, і що доступ до частини даних користувача може бути закритий (доступ до збережених паролів, сертифікатів безпеки). Якщо ви згодні, натисніть «Продовжити».
- Введіть новий пароль і його підтвердження, уважно прочитайте попередження під полем вводу пароля і, якщо ви з цим згодні, натисніть «Ок».
Зміна пароля облікової записи Майкрософт
Зміна пароля для облікової записі Майкрософт здійснюється онлайн, а не на локальному комп’ютері, а саме зміна вплине на всі пристрої, де вхід здійснюється з указаною обліковою записю. Необхідні кроки:
- Перейдіть на сторінку account.microsoft.com або скористайтеся шляхом Параметри — Облікові записи — Ваші дані — Облікові записи (Управління своїми обліковими записами), що також перенаправить вас на вказану сторінку.
- Увійдіть на сторінку з поточною адресою електронної пошти або телефоном і паролем (запит може і не з’явитися). Потім натисніть «Змінити пароль» (якщо вас не просили вводити пароль раніше, то попросять у цей момент).
- Введіть поточний пароль і новий пароль для облікової записі Майкрософт, натисніть «Зберегти».
Важно: після зміни пароля облікової записі Майкрософт синхронізація параметрів з пристроями може відбутися не миттєво, і, якщо у вас більше одного ПК або ноутбука з однією обліковою записю, на деяких може знадобитися введення старого пароля, якщо новий не підійшов.
Зміна ПІН-коду Windows 11
Перш за все, якщо ви вирішили повністю видалити ПІН-код, скористайтеся окремою інструкцією: як прибрати ПІН-код Windows 11. Якщо ж потрібно саме його зміна, кроки будуть наступними:
- Перейдіть у Параметри — Облікові записи — Варіанти входу.
- Натисніть «ПІН-код (Windows Hello), а потім — кнопку «Змінити ПІН-код».
- Введіть старий ПІН-код, новий і його підтвердження. За замовчуванням — тільки цифри, але ви можете включити букви і символи, користуючись відповідною відміткою. По завершенню натисніть «Ок».
На цьому ПІН-код для входу в Windows 11 буде змінено.