Як утеплити вікна на зиму, щоб забезпечити комфорт своїми руками
Утеплення вікон забезпечить комфорт та затишок у будинку взимку. Утеплити самостійно можна і пластикові, і дерев’яні вікна. Як це зробити пояснило видання Real Home.
Що потрібно знати та вміти, щоб утеплити вікна на зиму
Вікна — один із основних шляхів догляду тепла з дому. Навіть при найретельнішій герметизації вікон знаходяться місця, через які з приміщення витікає до 30% тепла. Зупинити цей процес можна додатковим утепленням вікон на зиму.
Через вікна тепло йде таким чином:
- за рахунок теплопровідності віконної рами;
- конвекцією повітря;
- в результаті теплового випромінювання.
На теплопровідність вікна впливає конструкція та матеріал, з якого виготовлена рама. Металопластикові вікна вважаються теплозберігаючими. Широкий ПВХ-профіль та багатокамерний склопакет краще зберігають тепло, ніж вузький профіль та простий однокамерний склопакет.
У процесі експлуатації теплоізолюючі властивості вікна можуть порушитися через неправильний монтаж. При перепадах температури неякісне ущільнення віконної рами пропускає холодне повітря, утворюючи конденсат на стіні. Якщо кватирки закриваються нещільно, холодне повітря проникає в кімнату і від вікна дме.
Щоб знайти причину втрати тепла в будинку, проведіть огляд вікон. Інтернет-портал Lifehacker радить звернути увагу на такі неполадки:
- зазори між віконною рамою та сайдингом будинку;
- тріснуте скло;
- ушкоджені ущільнювачі;
- /li>
- несправні запірні механізми.
Для перевірки герметичності вікон покладіть аркуш звичайного паперу між стулкою та рамою. Якщо в закритому вигляді він не виймається, вікно закривається герметично.
Підготувати та утеплити вікна в будинку можна самотужки. Для цього їх потрібно оглянути, очистити від забруднень, перевірити роботу механізмів та змастити їх. Якщо ущільнювачі стали непридатними, варто їх замінити і при необхідності відрегулювати щільність закривання стулок. Якщо сталося викривлення рами та поломка запірних механізмів, розгерметизація скла у ПВХ-профілі, доведеться звернутися за допомогою до фахівців.
Способи утеплення пластмасових вікон
пластикові вікна не потребують додаткового утеплення. Тому перед настанням холодів проведіть технічне обслуговування віконних рам, щоб усунути всі несправності та мінімізувати втрату тепла. Як утеплити пластикові вікна? Виконуйте герметизацію вікон за правилами:
- Перевірте контури ущільнення по периметру вікна та замініть їх у разі потреби. Ущільнювач, що діє, легко змінюється і відновлює форму. Задубілий та потрісканий ущільнювач вимагає заміни. Під час їх встановлення використовуйте спеціальний клей.
- Утепліть підвіконня. Для цього видаліть стару монтажну піну під підвіконням на ширину 2-3 см. Заповніть свіжою піною простір, де накопичується конденсат. Залишіть піну для затвердіння на день. Потім обріжте зайві шматки піни і заштукатурьте місця ремонту. Відрегулюйте запірний механізм, якщо стулка закривається нещільно. Щільність закривання стулки регулюйте поворотом ексцентриків на запірних цапфах, регулюванням петель або переміщенням на рамі планок у відповідь, в які входять запірні цапфи. Користуйтеся шестигранником або викруткою. Після регулювання змастіть механізми олією.
- Утепліть укоси пластиковими сендвіч-панелями. Закріплюйте панелі спеціальним герметиком або рідкими цвяхами.
- Перевірте зовні кріплення відливу до віконної рами та стін. Якщо виявлено щілини, заповніть їх поліуретановим герметиком.
Тим, хто орендує будинок, журнал Real Home дає рекомендації щодо швидкого та ефективного утеплення вікон без проведення ремонтних робіт. Використовуйте для цього енергозберігаючу віконну плівку. Вона легко кріпиться до скла і зменшує втрати тепла, виконуючи роль третього скла.
Дерев’яні віконні рами потребують утеплення на зиму. Від сонячних променів та перепадів температури вони розсихаються, тріскаються та деформуються. Великою проблемою стають стулки, які погано закриваються та пропускають холодне повітря до кімнати.
Як утеплити дерев’яні вікна? Утеплюйте дерев’яні вікна такими способами:
- Застосовуйте для утеплення подвійної віконної рами вату, поролон або шнур для білизни. Наповнювач розмістіть між вікнами по периметру рами, зверху приклейте теплоізоляційний скотч.
- Приклейте на внутрішню сторону стулки вікна гумовий ущільнювач. Цей пристрій герметизує стулку та не завадить відкривати вікно.
- Замажте великі щілини парафіном для вікон. Для цього розтопіть парафін і нанесіть на місця, де проходить холодне повітря.
У дерев’яних рамах на стиках стулок часто накопичується фарба. Щоб прибрати зазори, зіскребіть краплі фарби з поверхонь верхньої і нижньої стулки, що стикаються. Якщо засувки на стулках відсутні або зламані, замініть їх. Вони стягують стулки, щоб закрити проміжок. Заходи щодо догляду за дерев’яними рамами зменшують втрати тепла взимку.
Утеплення вікон на зиму значно знижує витрати сімейного бюджету на оплату енергоресурсів. Провести роботи з утеплення пластикових чи дерев’яних рам можна своїми руками. Результатом утеплення стане енергозберігаючий будинок із акуратними вікнами.