Як прибрати слайм з одягу: ефективні способи
Як прибрати слайм з одягу, якщо липка субстанція в’їлася в волокна тканини? Вивести пляму з улюбленої речі, не зіпсувавши її, завдання не з легких. Дорогий одяг із делікатних матеріалів краще довірити професіоналам. Впоратися з усуненням слайма зі звичайного одягу допоможуть дієві способи.
Гарячий спосіб
Як відпрати слайм? Більшість лизунів розчиняються під впливом гарячої температури. Саме це властивість можна взяти на озброєння, щоб видалити слайм.
Що потрібно робити? Для початку вивчіть інформацію на бирці. На ній виробник вказує максимальну температуру, за якої можна прати річ.
Якщо допустима температура обробки менше 60 °C, вплив гарячої водою для видалення слайма не підходить. Як правило, не можна усувати забруднення окропом із вовняного та трикотажного одягу — матеріал може зіпсуватися (розтягнутися або, навпаки, сісти, втратити колір).
Якщо матеріал можна кип’ятити:
- Нагрійте воду до температури 90–100 °C.
- Налийте окріп у великий таз і опустіть туди річ, щоб вода повністю покривала місце забруднення.
- Залишіть одяг у воді на 15–20 хвилин. . За цей час слайм розм’якшується, тому прибрати його не важко.
- Вийміть річ з води і потріть місце забруднення.
- Залишки приберіть м’якою щіткою. Після цього випрайте одяг у звичайному режимі.
Не бажаєте мочити річ? Скористайтеся альтернативним методом: нагрійте праску, увімкніть функцію відпарювання і пропрасуйте одяг, прикривши місце прилипання слайма марлею. Але що робити, якщо слайм засох? У цьому випадку допоможе дієвий спосіб – заморожування. Під впливом низьких температур, лизун втрачає клейкі властивості, кришиться, його легко прибрати з речей. Щоб все вийшло:
- Загорніть річ у целофан або помістіть у поліетиленовий пакет.
- Покладіть пакунок у морозильну камеру і залиште на 1–2 години.
- Після часу дістаньте одяг. Акуратно тупою стороною ножа або іншим міцним плоским предметом зіскребіть застиглий слайм, рухаючись у напрямку до центру. .
Об’ємні речі помістити в морозилку не вийде, тому використовуйте лід. Обкладіть місце прилипання лизуна мішечками з льодом, зачекайте півгодини і спробуйте відскрести слайм ножем. Такі компоненти розчиняються під впливом мильного розчину. Виходячи з цього, можна підібрати, ніж відпрати слайм. Підійде для цієї мети мило, рідина для миття посуду, засіб для виведення плям і прання:
- Приготуйте мильний розчин: до 5 л теплої води додайте 100 г сухого порошку, 50 мл миючого засобу або рідкого мила. Можете натерти на тертці господарське мило та помістити у воду. Спіньте рідину.
- Помістіть річ із прилиплим лизуном у мильну воду. Щоб збільшити ефективність, нанесіть на слайм трохи засобу для виведення плям.
- Залиште на 2–3 години. Після цього дістаньте річ і відліпіть слайм руками або твердим предметом. Залишки видаліть зубною щіткою.
Метод використання миючих засобів є хорошим тим, що підходить для будь-яких видів тканини. Але в деяких випадках мило не здатне прибрати слайм повністю, тому слід застосувати радикальніший спосіб.
Сіль, нашатир, лимонний сік
Не знаєте, як прибрати жуйку для рук з одягу? Простий і популярний спосіб використання пасти з солі, нашатирного спирту, соку лимона. Щоб швидко прибрати слайм, зробіть так: У невеликій пластиковій або скляній мисці змішайте 1 ст. л. кухонної солі, 10 мл розчину аміаку і кілька крапель свіжого лимонного соку. Перемішайте інгредієнти до утворення густої кашки.
Подібний варіант підходить виключно для світлих тканин, які не відносяться до делікатних (віскоза, вовна, бавовна, мікрофібра).
Перекис водню або оцет
Не менш ефективні засоби для видалення лизуна зі світлого одягу — перекис водню та оцет:
- Губкою нанесіть на пляму столовий 9% оцет або перекис водню. Якщо переживаєте за збереження речі, розведіть агресивний засіб водою у пропорції 1:1. Зачекайте 10–20 хвилин.
- Приберіть залишки речовини та слайма, втративши місце забруднення щіткою або шорсткою стороною губки.
- Після випрати одяг із миючим засобом. Це допоможе прибрати частинки слайма та неприємний запах.
Не використовуйте цей метод для делікатних (шовк, фатин) або яскраво забарвлених матеріалів.
Чим відпрати слайм: бензин, спирт, ацетон
Як відіпрати лізуна, якщо щадні методи не дали позитивного результату? Пропонуємо скористатися агресивними речовинами – бензином, спиртом, ацетоном. Такі засоби слід застосовувати для міцних натуральних матеріалів (денім, бавовна, щільний трикотаж).
Усунути слайм можна таким чином:
- Нанесіть бензин (гас, медичний спирт) на ватний диск.
- Потріть пляму протягом двох хвилин. Залиште для впливу агресивних компонентів на 10–15 хвилин.
- Видаліть слайм серветкою.
- Після випрайте річ разом із миючим засобом, щоб позбутися їдкого запаху та жирних слідів.
Ацетон допомагає прибрати сліди клейкої речовини з шуби та речей з довгим ворсом. Нанесіть ацетон на ватний диск та потріть місце забруднення.
Важлива порада: якщо вирішили використати агресивний засіб, перевірте його дію на непомітній ділянці одягу. Для цього нанесіть бензин (гас, ацетон) на шматок тканини і залиште на півгодини. Якщо тканина не зіпсувалась і не полиняла, можете застосовувати речовину для видалення слайма.
Слайм — новомодна іграшка, що стала популярною серед дітей різного віку. Потрапивши на тканину, липка речовина щільно в’їдається в волокна. Вивести кольорову пляму не так просто, але можливо. Для цього скористайтеся порадами досвідчених господинь.