Добре забуте старе: бабусині поради, які актуальні й сьогодні
Бабусини поради по дому, саду та городу завжди актуальні. Вони допомагають молодим господаркам налагодити побут. Які секрети бабусь затребувані, розповіли профільні експерти Кетрін Бекманн та Суяш.
Підганяйте тісне взуття за розміром шляхом заморожування
Якщо нове взуття виявилося тісним, не натирайте мозолі, щоб його розносити. Є мудра порада від бабусі, яка допоможе підігнати взуття за розміром. Дійте так:
- Наберіть воду в поліетиленовий пакет, щільно зав’яжіть його і покладіть у взуття.
- Поставте взуття в морозилку на добу. Замерзла вода розширюється в процесі заморожування та збільшує розмір взуття.
Збільшення обсягу відбувається без будь-якої деформації та зміни зовнішнього вигляду. Такий нескладний метод підходить для будь-яких видів взуття.
Зволожуйте повітря в кімнаті мокрою білизною
Взимку через увімкнене опалення повітря в будинку стає сухим. Низький рівень вологості негативно впливає на здоров’я. Застосуйте бабусин спосіб, щоб швидко підняти вологість без дорогих зволожуючих приладів:
- Намочіть великий махровий рушник у воді і відіжміть його.
- Повісьте вологий рушник у кімнаті на батареї. Поступове випаровування вологи забезпечить рівномірне підвищення вологості.
Після прання розвішуйте білизну на радіаторах опалення. Вийде подвійна вигода: білизна швидше висохне та підвищиться рівень вологості в будинку.
Усувайте запотівання вікон гліцерином
Перепад температури на вулиці та всередині приміщення призводить до того, що взимку вікна часто пітніють. Є спеціальні засоби, що прибирають зайву вологу зі скла, але простіше скористатися бабусиним рецептом:
- Змішайте медичний спирт і гліцерин у співвідношенні 10:1.
- Змочіть у рідині серветку та протріть скло. Кожні 2 тижні повторюйте процедуру відновлення бар’єрної плівки на склі.
За іншим рецептом змішайте гліцерин, очищений скипидар і господарське мило (3:1:5). Натирайте сумішшю скла на початку холодного сезону.
Протирайте дзеркала газетою
Наші бабусі не викидають старі газети. Їх використовували під час збирання будинку. Газета очищала до блиску будь-які скляні поверхні та дзеркала. Метод полягає в наступному:
- Сумніть стару газету або паперові рушники. Зробіть з неї зручний клубок.
- Намочіть дзеркало або шибку водою.
- Ретельно протріть поверхню паперовою «ганчіркою».
Якщо дзеркало занадто брудне , вимийте його мильною водою. Потім зберіть вологу газетою так, щоб не залишилося розлучення на склі. Повторіть процедуру кілька разів, якщо це необхідно.
Очищайте лійку в душі оцтом
Лійка в душі поступово забивається солями, що містяться у воді. Чищення отворів легко провести за допомогою оцту. Бабусі рекомендують використовувати столовий 9%, винний чи яблучний оцет. Проект WikiHow підказує, як це зробити:
- Помістіть насадку для душу в каструлю.
- Залийте оцет в ємність, щоб він повністю покрив насадку для душу. Залишіть на ніч.
- Протріть отвори на насадці старою зубною щіткою і промийте чистою водою.
Лійки з латуні, з нікелевим або золотим покриттям тримайте в оцті не більше 30 хвилин . Металеву насадку для прискорення процесу очищення можете проварити в оцті 15 хвилин.
Стирайте та сушіть речі вивернутими навиворіт
Раніше речі прали вручну і не завжди гладили. Виріб перед пранням вивертали навиворіт, щоб якісно випрати річ з усіх боків, уникнути розтягування матеріалу та появи катишків. Під час такого сушіння на сонці речі вигоряють і втрачають привабливий зовнішній вигляд. Тому білизну та одяг вішайте вивернутими навиворіт. Перед вивішуванням речі добре струсіть та прикріпіть на мотузці прищіпками. В’язані речі розкладайте для сушіння на рівній поверхні на рушник, щоб не розтягнулися.
Пристосуйте велику наволочку до маленької подушки
Великі пір’яні подушки виходять з ужитку, а наволочки для них все одно зустрічаються в комплектах білизни і не підходять для сучасних моделей. Підігнати велику наволочку під подушку маленького розміру можна в такий спосіб:
- Розкладіть наволочку на рівній поверхні.
- Вкладіть в неї подушку, просуваючи всередину по широкій стороні.
- Вдягніть зверху кишеню для фіксації.
< li>Загорніть частину наволочки всередину до подушки.
Бабусин метод дозволить використовувати великі наволочки з постільного набору за призначенням. Правильно закріплені на маленькій подушці вони не з’їжджають і не створюють дискомфорту.
Розмножуйте кімнатні рослини відростками
Бабусям не доводилося бігати спеціалізованими магазинами пошуках кімнатної рослини, що сподобалася. Вони збирали відростки, пробігшись по сусідах зі шматком шарлотки або іншою смакотою. Екзотичні рослини (фініки, лимон, апельсин) вирощували з кісточок і навіть отримували плоди у квартирі.
Експерт із кімнатних рослин Суяш дає перелік кімнатних рослин, які можна позичити у друзів і виростити, не витрачаючи гроші на покупку саджанців. Наслідуючи бабусині поради, попросіть у сусідки відростки або діток рослини, що сподобалася. Вони приживаються на новому місці набагато краще, ніж дорослі саджанці.
Правильно вибирайте та маринуйте огірки
У бабусі завжди виходили хрусткі та ароматні огірки в банках. Щоб досягти такого ж результату, дотримуйтесь правил:
- Вибирайте для соління огірки однакового розміру та сорту.
- Замочуйте огірки, зібрані добу назад, у крижаній воді протягом 4 годин.
- Укладайте овочі в банку, не ущільнюючи.
- Заливайте огірки розсолом або маринадом, температура яких не більша за 90°С.
Аромат огіркам додасть зелень. Зберіть букет гарні з хрону, часнику, кропу, листя вишні та смородини, додайте в банку кілька горошин чорного перцю. Листя вишні та смородини продовжать термін зберігання заготовок.
Доглядайте за грядками весь сезон< /h2>
Бабуся встигала доглядати город і відпочивати від турбот. Це вдавалося завдяки правильному плануванню городніх заходів. Щоб виростити хороший урожай овочів, реалізуйте такі бабусині поради:
- Нагортайте картоплю тільки після дощу.
- Збирайте огірки вранці та ввечері. Це збереже пружність овочів і дасть можливість новому зав’язі з’явитися на кущах.
- Прищипуйте перець і видаляйте зайві квітки, якщо літо стоїть спекотне та дощове. За сухої погоди залиште зелену масу, щоб зберегти вологу в грунті.
Вносите в ґрунт органічні речовини, як радить Кетрін Бекманн, експерт з городництва. На такій землі виростуть екологічно чисті та смачні овочі та зелень.
Практичні рекомендації та поради бабусь допомагають молодим господаркам швидше освоїти ази домашнього господарства. Життєвий досвід старшого покоління мінімізує помилки у вирішенні побутових питань. Прості рекомендації дозволяють уникнути фінансових витрат та отримати відмінний результат.