Новини » Статті » Корисне » Чим прибрати цвіль у ванній кімнаті: 8 ефективних способів

Чим прибрати цвіль у ванній кімнаті: 8 ефективних способів

Цвіль – небезпечні грибки, які живуть у вологому середовищі. У ванній кімнаті вони проростають у щілинах і на рівних поверхнях. Як прибрати цвіль, знають експерти з домоводства Меган Бетчер та Міллі Херст.

Як прибрати чорну плісняву у ванній? Для цього скористайтеся такими засобами: оцтом і содою, розчином оцту, перекисом водню та борною кислотою, ефірними оліями, перекисом водню, лимонним соком, розчином нашатирного спирту, засобами, що містять хлор, мідним купоросом.

Оцет із содою

Якщо у ванній з’явилася пліснява, використовуйте хімічну реакцію соди з оцтом. Як позбутися цвілі у ванній за допомогою соди? Є 2 способи застосування соди для видалення цвілі: Розсипте соду у великій кількості на горизонтальній поверхні. Потім полийте оцтом до появи піни. Коли піна осяде, вимийте поверхні плитки та ванною мильним розчином.

  • Розпиліть оцет на вертикальні ділянки, уражені пліснявою. За годину протріть питною содою, щоб зруйнувати суперечки грибка. Ретельно промийте стіни та шви між плиткою теплою мильною водою. Автор Меган Бетчер у журналі з домоводства, дизайну та садівництва Better Homes and Gardens радить чистити плісняву після обробки оцтом і содою щіткою з жорсткою щетиною.
  • Щоб запобігти появі цвілі, частіше провітрюйте ванну кімнату встановіть витяжку. Застій вологого повітря призводить до активного зростання плісняви.

    Водний розчин оцту, перекису водню та борної кислоти

    Який найнадійніший засіб від грибка у ванній? Зробіть таку суміш:

    • вода – 250 мл;
    • оцет – 100 мл;
    • перекис водню – 100 мл;
    • борная кислота — 50 г.

    Нанесіть стару зубну щітку суміш на місця, де виявлена ​​пліснява. Виконайте обробку пізно ввечері, щоб ніхто не користувався приміщенням кілька годин. Вранці ретельно змийте теплою водою. Суміш чудово впорається з проблемою.

    Цвіль з’являється там, де є підвищена вологість. З метою профілактики перевіряйте сантехніку і вчасно її ремонтуйте, щоб не було протікання. До такої групи натуральних фунгіцидів відносяться олії чайного дерева, розмарину та лаванди. Вони добре очищають поверхню від спор грибка і не допускають їх повторної появи.

    Для обробки поверхні дійте так:

    1. Змішайте 1 ч. л. олії чайного дерева з 200 мл чистої води і добре збовтайте в закритій ємності.
    2. Розпиліть засіб на поверхню з пліснявою.
    3. Залиште на 1 годину і протріть поверхню сухим рушником або ганчіркою з мікрофібри.

    Неприємний запах цвілі повністю зникне, у кімнаті залишається приємний аромат олії. Для профілактики поставте на поличці трохи соди, яка вбере неприємні запахи.

    На поверхню ящика розпорошують ефірну олію

    Перекис водню

    У кожній домашній аптечці є протигрибковий антибактеріальний розчин перекису водню. Він ідеально підійде для знищення грибків цвілі у ванній кімнаті. Схема очищення:

    1. Розпиліть 3% перекис водню на поверхню з пліснявою.
    2. Залиште засіб на 20 хвилин.
    3. Потріть щіткою, щоб видалити чорні плями.
    4. Промийте поверхню мильною водою і протріть насухо.

    Автор Міллі Херст у журналі з домоводства та дизайну Homes & Gardens радить обов’язково протирати всі поверхні сухою ганчіркою після прийняття душу чи ванни, щоб волога не накопичувалася. Тоді пліснява не буде розростатися по поверхнях.

    Лимонний сік

    У лимонному соку висока концентрація кислоти, яка швидко руйнує міцелій грибка та дезінфікує поверхню. Зробіть очищення ванною так: Видавіть сік 3-5 лимонів у чашку і нанесіть його на плісняву.

  • Залишіть на 5 хвилин.
  • Протріть поверхню вологим рушником.
  • Якщо цвіль з першого разу видалити не вдалося, розріжте лимон і ще раз протріть місця її скупчення. Повторно сік не змивайте, щоб створити захисну плівку і залишити у ванній приємний лимонний аромат. Дійте так:

    1. Розведіть засіб з водою 1:2 і перелийте в пульверизатор.
    2. Розпиліть на всі місця, що вкрилися пліснявою.
    3. Залиште засіб на 20–30 хвилин.
    4. Заберіть засіб чистою водою. При цьому користуйтеся ганчіркою або щіткою, якщо цвіль глибоко в’їлася у шви.

    Хлор здатний знебарвити поверхню, тому відбілювач не можна використовувати для чищення пофарбованих поверхонь. Проект WikiHow попереджає, що використання відбілювача вимагає хорошої вентиляції ванної кімнати.

    Чоловік в масці обробляє стіну від плісняви

    Нашатирний спирт має відбілюючі властивості. Засіб діє швидко та підходить для гладких поверхонь ванної та плитки. Схема застосування:

    1. Змішайте нашатирний спирт із водою у пропорції 1:1.
    2. Розпиліть на заражену ділянку.
    3. Змийте через 10 хвилин великою кількістю теплої води.

    У нашатиря дуже їдкий запах, який може викликати запаморочення. Тому обов’язково надягайте маску і провітрюйте ванну після чистки цвілі в такий спосіб. Не змішуйте спирт із відбілювачем. Хімічна реакція може призвести до виділення токсичних газів.

    Мідним купоросом

    Виконуйте обробку поверхні від чорної плісняви ​​за допомогою мідного купоросу. Очищайте так:

    1. Розведіть 50 г мідного купоросу в 5 л води.
    2. Змастіть сумішшю місця між плиткою, використовуючи маленький пензлик.
    3. Залишіть суміш на 3 години.
    4. Проведіть очищення щіткою і промийте великою кількістю води.

    Під час роботи з мідним купоросом одягайте рукавички та маску. Якщо грибок глибоко проникнув у поверхню, видаліть частину уражену частину штукатурки. Проведіть очищення вказаним вище способом. Після повного висихання загортайте шви.

    Цвіль у ванній кімнаті часто з’являється взимку, коли волога в приміщенні затримується довше. Як тільки з’явилися перші ознаки грибків, вибирайте дієвий спосіб і видаляйте чорну плісняву у ванній. Одночасно вживайте профілактичних заходів, щоб зупинити її поширення.