Як почистити лійку душа: 7 ефективних способів
Жорстка вода призводить до появи накипу в лійці душу. Забруднення слід систематично видаляти. Як це зробити, підказали інтернет-портали Hansgrohe, Victorian Plumbing, експерт Кейтлін Соул.
Як почистити лійку душа від накипу? Скористайтеся для чищення оцтом, колою, содовим розчином, лимоном із сіллю, лимонною кислотою, оцтом із содою або миючими речовинами.
Замочування в оцті
Згодом в отворах лійки душа відкладаються солі. Очистіть її таким чином:
- Зніміть лійку зі шланга або труби.
- Покладіть розпилювач у ємність з водним розчином оцту (1:2) на 24 години.
- Почистіть насадку старою зубною щіткою від нальоту. Видаліть накип в отворах шпилькою або зубочисткою.
- Ополосніть пристрій чистою водою, поставте його на місце.
>
Якщо лійка не відкручується від шланга, налийте оцет у пластиковий пакет і зануріть у нього насадку, зафіксувавши гумкою, як радить автор журналу Better Homes-Gardens Кейтлін Соул. Через годину зніміть пакет, пропустіть струмінь води через насадку і протріть його м’якою ганчіркою.
Промивання колою
У колі міститься лимонна, винна та фосфорна кислоти. Підвищена кислотність дозволяє якісно видаляти нальоти та іржу на сантехніці. Як почистити лійку душа всередині? Щоб очистити насадку для душу і всередині, і зовні:
- Наповніть теплою газировкою пакет і підв’яжіть його до лійки так, щоб усі отвори занурилися в рідину.
- Залишіть конструкцію на 2 години.
- Зніміть пакет і протріть лійку серветкою.
- Увімкніть воду та перевірте роботу душу. Якщо вода ллється нерівномірно, зніміть лійку і промийте її всередині від залишків накипу.
Якщо використовуєте колу, то не мийте лійку іншими засобами. Інтернет-портал Hansgrohe попереджає, що змішувати різні засоби для чищення деталей душової лійки не можна. Це може викликати хімічну реакцію та пошкодить поверхню.
Чистка содовим розчином
Найпростішим засобом для чищення сантехнічних деталей вважається харчова сода. Вона руйнує вапняний наліт і не ушкоджує хромовану поверхню. Використовуйте соду для чищення лійки душу за такою схемою: Розчиніть ½ склянки соди в 0,5 л теплої води і перемішайте. Вийде маса, що нагадує за консистенцією зубну пасту.
Щоб прибрати наліт зсередини лійки, після очищення верхньої частини на 2–3 хвилини увімкніть гарячу воду. Очистіть шпилькою забиті солями отвори. Якщо всередині залишається накип, зніміть насадку і проведіть очищення содовою пастою всередині за вказаним принципом. Він залишає після себе приємний запах і видаляє різні види нальотів на хромованій поверхні. Змішайте лимонний сік із сіллю і ефект виявиться ще кращим. Дійте так:
- Відріжте від лимона часточку і насипте на неї дрібку солі.
- Потріть душову лійку з боку отворів, залиште на 10 хвилин.
- Увімкніть гарячу воду на максимум і промивайте лійку протягом 7–10 хвилин.
< Такий спосіб чищення дає результат відразу, якщо на насадці утворився тонкий шар вапняного нальоту. Кислий сік руйнує накип, а сіль виконує роль скрабу.
Очищення лимонною кислотою
Для видалення накипу всередині душової лійки та негарних розлучень на хромованій поверхні скористайтеся активними властивостями лимонної кислоти.
Чистку проводьте за правилами:
- Приготуйте розчин лимонної кислоти: 25 г речовини на 500 мл гарячої води (70–80 °С).
- Зніміть насадку для душу і покладіть у розчин на 30 хвилин.
- Очистіть наліт щіткою.
- Промийте лійку ретельно в проточній воді зовні і всередині, щоб прибрати шматочки. накипу.
Кристали лимонної кислоти, розчиняючись у воді, створюють кислотне середовище, що руйнує солі, що накопичилися від жорсткої води. Інтернет-видання Victorian Plumbing радить не допускати скупчення солей на лійці та проводити профілактичне чищення хоча б 1 раз на місяць.
Обробка оцтом із содою
Скористайтеся реакцією оцтової кислоти з харчовою содою, щоб зруйнувати вапняні нарости в отворах душової лійки. Поверхня пристрою від реакції компонентів не постраждає.
Проведіть процедуру очищення за таким планом:
- Змішайте ½ склянки оцту та 3 ст. л. соди в 1 л теплої води.
- Зніміть лійку та розберіть її на частини, якщо в цьому є потреба.
- Окуніть кожен предмет у теплий розчин і залиште на 30–40 хвилин.
- Очистіть щіткою залишки нальоту та ретельно промийте лійку в чистій воді.
За допомогою содово-оцтового розчину можете проводити профілактичну обробку насадок, не знімаючи лійку зі шланга. Для цього протріть отвори м’якою серветкою, змоченою у розчині. Потім увімкніть душ, змийте залишки засобу.
Застосування миючого засобу
Великі лійки з опцією тропічного душу чистити досить складно. Найбільш ефективний спосіб – застосування миючих засобів для очищення сантехніки. Як почистити лійку тропічного душу? Щоб очистити довгі тонкі сопла в тропічному душі, організуйте процес таким чином:
- Змішайте 2 склянки теплої води з 1/8 склянки миючого засобу. Залийте розчин у пакет.
- Прикріпіть пакет гумкою до лійки та залиште на 30–60 хвилин.
- Зніміть пакет, почистіть отвори лійки щіткою.
- Промийте лійку чистою водою, протріть насухо.
Якщо забруднення невеликі, просто потріть насадку жорсткою губкою з миючим засобом. Не використовуйте засоби для чищення, що містять соляну або мурашину кислоту, хлористий луг, оскільки вони можуть завдати значної шкоди покриттю.
Лійка в душі прослужить довго, якщо після кожного користування витирати її насухо серветкою. Після появи нальоту скористайтеся одним із зазначених способів та проведіть глибоке очищення отворів насадки. Чиста лійка розпилюватиме воду так, як потрібно.