Чим і як мити натяжні стелі самостійно:
Натяжні стелі поступово покриваються пилом та плямами. Їх можна помити самостійно. Як це зробити, щоб не пошкодити конструкцію, пояснює тижневик Weekly Blitz.
Сухе прибирання натяжної стелі
Натяжні стелі стали популярним оздоблювальним матеріалом житлових та офісних приміщень завдяки швидкому монтажу та багатогранності дизайну. Цю підвісну конструкцію роблять із ПВХ-плівки та синтетичної тканини, просоченої поліуретаном. Інформаційний портал Virily пише, що існує широкий вибір відтінків та зображень, фактури, матової або глянсової поверхні, тому популярність цього оздоблювального матеріалу зрозуміла.
Для підтримки стель у чистоті хоча б раз на місяць їх потрібно протирати сухою м’якою тканиною без ворсу, мікрофіброю, замшею або нетканою серветкою з електростатичним покриттям. Щоб дістати до стелі, поставте драбину, тумбочку, табуретку.
Можливий варіант застосування для чищення від пилу швабри з м’якою насадкою або пилососом. Робіть таку обробку обережно, щоб не пошкодити тонку поверхню плівки. Вона легко деформується. Проводьте м’якою насадкою на швабру в одному напрямку. Щітку пилососа оберніть м’якою тканиною і не притискайте до стелі, радить проект WikiHow. Особливу увагу зверніть на стелі у ванній і на кухні. У цих приміщеннях часто збирається конденсат. Але якщо для ванної кімнати підійде просто витирання насухо, то кухонні натяжні стелі доведеться мити ретельніше. На них з’являється жир і кіптява, які вимагають обробки миючими засобами.
Видалення розводів на стелі розчином аміаку
Глянцеві натяжні стелі Але при догляді за ними виникає низка проблем. ПВХ-плівка притягує пилюку, частинки жиру, швидко забруднюється. При видаленні забруднень на поверхні залишаються розлучення. Якщо сухе чищення не повернуло стелі свіжість і чистоту, займіться його миттям.
Як мити натяжні стелі? Незалежна газета Weekly Blitz рекомендує розвести кілька крапель аміаку із водою у співвідношенні 1:10. Нанесіть цей склад на ПВХ-полотно губкою легкими круговими рухами. Промийте стелю ще раз чистою водою. Потім акуратно відполіруйте мікрофіброю. Цей спосіб позбавить дзеркальну поверхню від розлучень і надасть стелі натяжній стелі. Альтернативою стане звичайний спрей для миття скла на основі аміаку.
Нашатирний спирт, що містить аміак, і звичайний спирт має полірувальні властивості. Спиртовмісними засобами можете прибрати сліди фломайстра або маркера з вінілової та текстильної поверхні стелі.
При миття натяжних стель уникайте агресивних засобів, що містять будь-які кислоти, хлор та ацетон. На кольорових покриттях такі речовини можуть залишити плями та зіпсувати зовнішній вигляд конструкції.
Застосування мильного розчину
Як мити натяжні стелі без розлучень? Для миття глянсових стель без розлучення використовуйте мильний розчин на основі рідкого мила з кількома краплями нашатирного спирту. Попередньо видаліть з полотна пил, нанесіть губкою миючий склад по всій стелі. Після промийте поверхню чистою водою і відполіруйте сухою мікрофіброю.
Матові натяжні стелі мають шорстке покриття, тому їх не встановлюють на кухні і в тих приміщеннях, де вони можуть покритися жиром та кіптявою. Але такий матеріал має свою перевагу: на ньому майже не видно розлучень, полірувати його не доведеться.
Як мити матові натяжні стелі? Помити матову натяжну конструкцію можна за допомогою будь-якого мильного розчину. Для цього в зручну ємність налийте теплу воду і розведіть будь-який миючий засіб. Підійде гель для миття посуду чи прання і навіть господарське мило. Спіньте мильний розчин і намочіть у ньому м’яку серветку або мочалку. Мийте поверхню м’якими рухами в одному напрямку. Потім змийте залишки мила чистою теплою водою і залиште для просихання.
Якщо стеля зроблена на тканинній основі, мийте її тільки у разі появи плям. Тканинну поверхню не можна сильно терти, мити круговими рухами та натискати на одне місце. На матеріалі можуть з’явитися розлучення та подряпини. Тому видаляйте забруднення точково слабким мильним розчином. Залишіть розчин на місці забруднення на 10 хвилин і витріть насухо ганчіркою.
Точкове видалення плям на натяжній стелі
На поверхні натяжної конструкції будь-якого типу можуть з’явитися плями від технічних проблем: іржаві труби, протікання даху, потрапляння жиру, фарбуючих речовин. З такими плямами треба боротися відразу після появи.
Чим мити натяжну стелю від жовтизни? плями жовтого кольору, що з’явилися, видаліть дитячим рідким милом, змішаним з невеликою кількістю гліцерину або нашатирного спирту (1:1). Нанесіть теплий мильний розчин на плями та залиште на 15 хвилин. Змийте їх м’якою ганчіркою. Не використовуйте жорсткі щітки. Тканинні стелі залиште для просихання, а глянсові злегка відполіруйте.
Хоча для чищення не рекомендується використовувати абразиви, сода стане відмінним засобом для усунення складних плям із текстильного стелі. Наносити її потрібно не сухою, а у вигляді кашки. Для цього кальциновану чи харчову соду змішайте з водою, нанесіть на пляму. Залишіть кашку на місці забруднення на кілька хвилин, а потім акуратно змийте теплою водою.
Альтернативним методом стане глина, змішана з содою 1:1. Суміш розведіть до густої консистенції та нанесіть на стелю для видалення плям іржі. Після висихання змийте м’якою губкою. Повторіть процедуру, якщо забруднення не зникли з першого разу.
Натяжна стеля зберігатиме свій естетичний вигляд і чистоту тривалий час, якщо його правильно чистити та мити. ПВХ-плівка та синтетична тканина, з якої виготовлені підвісні конструкції, потребує методів обробки без застосування абразивних речовин, жорстких та твердих предметів. Кожному типу стелі необхідно підбирати відповідний алгоритм збирання, тоді на них не буде розлучень та механічних пошкоджень.