Як зробити закордонний паспорт через Держпослуги

Якщо пошукати в Інтернеті слово «Закордонний паспорт», можна знайти безліч пропозицій послуг його оформлення за різні суми. Звичайно, що платити за термінове оформлення (адже деякі компанії пропонують такі можливості) є зрозумілим, але переплачувати посередникам за звичайне оформлення закордонного паспорта нового зразка — це лише викидати гроші.

Отже, мені знадобився закордонний паспорт, і я буду замовляти його виготовлення на порталі Державних послуг через Інтернет. Водночас я покажу, як саме відбувається оформлення заявки (і що далі).

Оформлення закордонного паспорта нового зразка на Державних послугах

Спочатку слід зазначити, що всі наступні дії потребують реєстрації на порталі Державних послуг. Якщо ви ще не зареєструвалися, рекомендую це зробити — вам це обов’язково стане у пригоді.

Оформлення закордонного паспорта нового зразка

Увійдіть на портал зі своїми обліковими даними, у меню виберіть пункт «Електронні послуги» — «Державна міграційна служба» — «Оформлення та видача паспортів громадянина України, які посвідчують особу громадянина України за межами території України, що містять електронні носії інформації, і їх облік» (верхній пункт у розділі).

Отримання закордонного паспорта — отримати послугу

На наступній сторінці натисніть «Отримати послугу», виберіть пункт «Оформити нове звернення» і натисніть кнопку «Продовжити».

Заявка на отримання паспорта

Примітка: У мене це дія викликала помилку «Послуга недоступна. З технічних причин веб-сервіс установи для обробки форми заяви тимчасово недоступний. Спробуйте повторити спробу пізніше». Я довго не міг зрозуміти, що робити і в чому справа. Врешті-решт, виявилося, що причина — у тому, що в моїх особистих даних чомусь була вказана дата народження 2012 року. Виправлення на правильну дату усунуло помилку «з технічних причин веб-сервіс установи тимчасово недоступний».

Наступні кроки

Усі наступні кроки, в принципі, інтуїтивно зрозумілі. Вам знадобиться:

  • Вказати місце отримання закордонного паспорта (не обов’язково, щоб співпадало з адресою реєстрації, ви вибираєте регіон, місто, і далі з запропонованих варіантів).
  • Вказати особисті дані (вони беруться з облікового запису на Державних послугах).
  • Вибрати, чи будете ви отримувати паспорт за місцем постійної реєстрації чи за місцем перебування. Вказати ці адреси.
  • Вказати місця роботи за останні 10 років (найбільш об’ємний пункт, який займає найбільше часу для заповнення).
  • Завантажити фотографію (вимоги до файлу фото вказані дуже детально. Ця фотографія не буде використовуватися для закордонного паспорта — вас ще покличуть фотографуватися).
  • Підтвердити дані.

Вимоги до заповнення кожного пункту дуже детально описані на відповідних сторінках. На мій погляд, враховані всі нюанси, чогось особливого, що викликало б труднощі, там немає. У будь-який момент можна призупинити заповнення анкети, а потім повернутися до чернетки. Загальний час заповнення при наявності всіх документів — близько 20 хвилин (при цьому більша частина цього часу витрачається на заповнення місць роботи).

Останній етап заявки на закордонний паспорт

Після цих дій, сповіщення про зміну статусу заяви будуть приходити на E-mail або через СМС, залежно від вашого вибору (хоча на E-mail вони приходять все одно, незважаючи на те, що ви вибирали СМС). Статус заяви на видачу закордонного паспорта ви можете переглянути в будь-який момент на Державних послугах у розділі «Мої заявки».

Наступні дії

Ваші подальші дії: оплатити державний збір 1200 гривень (реквізити для оплати ви отримуєте на електронну пошту), піти сфотографуватися (надійде сповіщення з датами і часом), забрати паспорт (також надішлють сповіщення). У разі наявності якихось помилок у заповненій заяві вам також про це повідомлять: там же на Державних послугах доведеться виправити допущені помилки і знову надіслати заяву.