Як зловити мишу і чим відлякати гризунів самостійно
Миші — небезпечні гризуни. Вони швидко розмножуються, завдають шкоди майну та поширюють інфекцію. Поради, як позбутися мишей, дав експерт із боротьби зі шкідниками Браян Кебелл.
Прибирання на ділянці та в будинку
Гризуни проникають у будинок у пошуках їжі. Обмежте доступ до продуктів, використовуйте герметичні упаковки. Щільно закривайте відро для сміття. За перших ознак появи гризунів у будинку Центр контролю та профілактики захворювань (США) радить промивати свіжоприготованим розчином відбілювача (1:9) підлоги, стільниці, шафи та ящики. Миші облаштовують гнізда на захаращених ділянках. Тому вчасно прибирайте у дворі бур’яни, гілки, падалицю. Підстригайте чагарники та косіть траву в саду.
Натуральні репеленти
Як позбутися мишей у домі народними засобами? Використовуйте для відлякування гризунів у будинку ефірні олії евкаліпта, перцевої м’яти, цітронели, а також мелену корицю та кайєнський перець.
Намочіть ефірною олією ватяні кульки і розкидайте їх у місцях, де помічені сліди пересування гризунів шерсть, запах). Кайєнський перець або корицю розсипте вздовж плінтусів, за меблями та на полицях кухонних шаф, де можуть пересуватися гризуни.
Висадіть по периметру ділянки, уздовж будівель і доріжок багно, волоський горіх, часник, полин, пижму, аптечну ромашку, коріандр, м’яту. Посадіть біля компостної купи кущ бузини. Коріння цієї рослини виділяє синильну кислоту, токсичну для мишей. Гризунам не сподобається такий сюрприз, і вони підуть з ділянки.
Відлякати мишей допоможуть засоби з різким запахом аміаку — нашатирний спирт і відбілювач. Підійде також нафталін і листи сушарки для тканин.
Просочіть ганчірки нашатирем або білизною, додайте кілька крапель ефірної олії. Розкладіть їх там, де гризуни з’являються найчастіше: поряд з гніздами, компостними купами, навколо теплиці, під дошками садового будиночка. Нафталінові таблетки та листи-сушарки покладіть там, де є укриття: у сараї, під навісами, під підлогою. Враховуйте, що вони можуть швидко розкиснути від вологи і втратять різкий аромат.
Колючки реп’яха та інших рослин
Миші не люблять колючок, які прилипають до їхньої вовни і заважають вільно пересуватися. Використовуйте такі природні липучки, як череда, реп’ях і чорнокорінь. Насіння цих рослин створює мишам безліч проблем.
Якщо колючі бур’яни оселилися в саду, залиште їх до повного дозрівання насіння. Займіться збиранням цих рослин, коли їх колючки та насіннєві коробочки вже сформувалися. Зв’яжіть траву пучками і розкладіть у місцях, де бігають миші. Такі букети не сподобаються гризунам, і вони підуть із ділянки.
Запах кішки
Чого бояться миші? Найстрашніший аромат, якого бояться всі гризуни, – це запах кішки. Миші відчувають наближення кішки запахом і ховаються в нори. Якщо з якихось причин не можете завести пухнастого знищувача мишей, тоді використовуйте засоби, які зберігають котячий запах.
Ефективним та надійним засобом стане застосування використаного наповнювача для котячого туалету. Розсипайте його регулярно по периметру садової ділянки та навколо кожної будівлі. Буде достатньо запаху котячої сечі, щоб миші зникли з ділянки.
Ультразвуковий відлякувач
У гри органи слуху та нюху. Їх відлякують неприємні низькочастотні хвилі, які транслює ультразвуковий відлякувач. Пристрій працює на сонячних батареях або акумуляторах із заряджанням. Гаджет можна купити у спеціалізованому магазині.
Ультразвуковий відлякувач застромте в землю на ділянці або поставте в будинку в місці, де найчастіше з’являються миші. Періодично змінюйте частоту хвиль, щоб шкідники не звикали до одного режиму. Важливо регулярно вмикати ультразвук, щоб гризуни не встигли обжитися в облюбованому місці.
Механічний відлякувач
Гризунам не сподобається вертушка-брязкальце, яке видає стукіт і свист. Зробіть її із пластикової пляшки або алюмінієвої банки.
Проріжте в пляшці або банку кілька П-подібних надрізів, відігніть лопаті. Встановіть пляшку на металевий штир, щоб вийшла вертушка. Встромте кілька таких вертушок у землю по всій ділянці. При першому подуві вітру вертушка почне крутитися і лопаті створять вібрацію, яка по штирю піде в ґрунт. Шум злякає гризунів.
Пастка своїми руками
Веб-сайт навчальних відео посібників Wonder How To радить зробити пастку, яка не завдасть шкоди тварині. Як зловити мишу? Візьміть велике цебро і поставте його біля столу. На стільниці покладіть ложку так, щоб вона наполовину виступала над цебром. Зробіть приманку для гризуна з арахісової олії. Миша побіжить за частуванням і впаде разом із ложкою у відро.
Можете замінити ложку картонною втулкою або паперовою тарілкою, які спрацюють за таким же принципом. Головне, щоб миша стала на край і впала в пастку. Випустити її можна далеко від дому.
Пасткою для миші може стати скляна банка. Її перевертають, кладуть ласощі (насіння, печиво, олія). Потім підставляють рубом монету під шийку банки. Миша, залучена ароматом ласощі, забирається під банку. Вона збиває монету і опиняється в пастці.
Браян Кебелл, експерт із боротьби зі шкідниками, пише, що найкращими пастками стануть пристрої камерного типу з пружними дверцятами, які захлопуються, коли миші входять до неї в пошуках їжі.
Позбавляйтеся неприємного сусідства з мишами гуманними способами. Відлякуйте їх усіма доступними засобами. Якщо миші не дають спокою в будинку, зробіть пастки своїми руками та відправте непроханих гостей подалі від свого житла.