Як поставити пароль на ноутбук

Якщо ви хочете захистити свій ноутбук від доступу сторонніх осіб, стимулом для цього може стати бажання встановити пароль. Без його знання ніхто не зможе зайти в систему. Існує кілька способів вирішення цього питання: найпоширеніші з них — встановлення пароля на вхід у Windows або пароля в BIOS. У цій інструкції розглянемо обидва методи та надамо додаткову інформацію щодо інших варіантів захисту ноутбука паролем, якщо на ньому зберігаються важливі дані.

Встановлення пароля на вхід у Windows

Один із найпростіших способів захистити ноутбук — встановлення пароля на операційну систему Windows. Хоча цей спосіб не є найбільш надійним (адже пароль можна досить легко скинути або дізнатися), він підійде, якщо вам потрібно, щоб ніхто не скористався вашим пристроєм, поки ви ненадовго відійшли.

Windows 7

Щоб поставити пароль у Windows 7, перейдіть до Панелі управління, увімкніть відображення «Значки» та відкрийте пункт «Облікові записи користувачів».

Облікові записи користувачів у Панелі керування

Після цього натисніть «Створення пароля для своєї облікової записи» і задайте пароль, підтвердження пароля та підказку для нього, після чого застосуйте зміни.

Встановлення пароля на ноутбук у Windows 7

Тепер щоразу, коли ви вмикаєте ноутбук, для входу в Windows потрібно буде ввести пароль. Додатково можна натиснути клавіші Windows + L на клавіатурі, щоб заблокувати ноутбук до введення пароля, не вимикаючи його.

Windows 8 та 8.1

У Windows 8 ви можете зробити те ж саме наступними способами:

  • Перейдіть до Панелі управління — Облікові запису користувачів і натисніть на пункт «Зміна облікового запису у вікні Параметри комп’ютера». Перейдіть до пункту 3.
  • Відкрийте праву панель Windows 8, натисніть «Параметри» — «Зміна параметрів комп’ютера». Потім перейдіть до пункту «Облікові записи».

У керуванні обліковими записами ви можете задати пароль, як текстовий, так і графічний або простий пін-код.

Встановлення пароля в Windows 8.1

Збережіть налаштування; в залежності від них для входу в Windows потрібно буде ввести пароль (текстовий або графічний). Аналогічно Windows 7, ви можете в будь-який момент заблокувати систему, не вимикаючи ноутбук, натиснувши для цього клавіші Win + L на клавіатурі.

Як встановити пароль у BIOS ноутбука (більш надійний спосіб)

Встановлення пароля в BIOS ноутбука забезпечить більшу надійність, адже скинути пароль можна лише витягнувши батарейку з материнської плати (за винятком деяких моделей). Вам не доведеться турбуватися про те, що хтось може вмикати і працювати на вашому пристрої у вашу відсутність.

Щоб встановити пароль на ноутбук у BIOS, спочатку увійдіть у BIOS. Якщо у вас не дуже новий ноутбук, для входу зазвичай потрібно натиснути клавішу F2 під час увімкнення (ця інформація зазвичай відображається на екрані при запуску). У новіших моделях вам може знадобитися програмна інструкція для входу в BIOS на Windows 8 та 8.1.

Наступним кроком необхідно знайти в BIOS розділ, де можна встановити User Password (пароль користувача) і Supervisor Password (пароль адміністратора). Досить встановити User Password; у такому випадку пароль вимагатиметься не лише для запуску комп’ютера, а й для входу в налаштування BIOS. На більшості ноутбуків це робиться приблизно однаково, ось кілька скріншотів для наочності.

Встановлення пароля в BIOS ноутбука
Пароль на BIOS - варіант 2

Після встановлення пароля перейдіть до пункту Exit і виберіть «Save and Exit Setup» (Зберегти та вийти).

Інші способи захисту ноутбука паролем

Варто зауважити, що описані вище методи захищають лише від ваших знайомих — вони не зможуть встановлювати програми, грати або переглядати Інтернет без введення пароля. Однак ваші дані залишаються незахищеними: наприклад, якщо витягнути жорсткий диск і підключити його до іншого комп’ютера, всі дані будуть доступні без жодних паролів.

Якщо вас цікавить захист даних, вам можуть бути корисні програми для шифрування даних, такі як VeraCrypt або Windows BitLocker — вбудована функція шифрування Windows. Однак це вже тема окремої статті.

Кращі безкоштовні програми для Windows.