Як почистити мікрохвильову піч усередині: рекомендації
Як почистити мікрохвильову піч — питання, яке рано чи пізно задають власники НВЧ-печей. Впоратися з жиром і неприємним запахом у мікрохвильовій печі допомагають прості і доступні засоби. Вибирайте вподобаний варіант і видаляйте бруд легко і безпечно.
Як почистити мікрохвильову печі всередині: поради
Сучасні мікрохвильові печі мають невеликі габарити, при цьому потужність побутового електроприладу коливається від 500 до 1700 Вт. Радіохвилі мікрохвильової печі проникають углиб продуктів і нагрівають їх зі швидкістю 0,3–0,5 °С в секунду. Завдяки компактним розмірам і унікальній здатності швидко готувати їжу мікрохвильові печі користуються величезним попитом. З якими проблемами та забрудненнями найчастіше стикаються господині? Ось найпоширеніші:
- наліт жиру;
- кіпіть;
- залишки їжі;
- бризки, що залишаються після розігріву рідких страв або напоїв;
- неприємний запах.
Як помити мікрохвильову піч від забруднення і позбутися поганого запаху? Коли чистимо мікрохвильову піч, важлива умова — не пошкодити механізм і емалеве покриття, а також уникнути травм. Виробники електроприладів та досвідчені господині радять:
- Вимкнути прилад від джерела електроживлення. Такий запобіжний засіб допоможе уникнути електричних опіків при дезінфекції мікрохвильової печі водою, та й сам прилад не згорить.
- Не розбирайте НВЧ-піч на частини без потреби. Навіть якщо є незначні забруднення у важкодоступних місцях, не ризикуйте цілісністю електроприладу.
- Доторкайтеся до приладу після того, як він повністю охолоне після використання. src=”/wp-content/uploads/nk/1120/95f8156ef40de003.jpeg”>
- Захищайте руки від впливу агресивних речовин. Чистіть прилад у господарських гумових рукавичках.
- Під час чищення мікрохвильової печі намагайтеся, щоб вода не потрапила всередину. Рідина може спровокувати коротке замикання та поломку приладу.
- Не використовуйте металеві йоржи та щітки. Інтенсивне чищення мікрохвильової печі такими інструментами дряпає емаль. В результаті прилад стає небезпечним, а приготовлена в ньому їжа буде шкідливою для здоров’я. Порошки, що чистять, часто містять поверхнево-активні речовини (кислоти, хлор та інші компоненти), здатні пошкодити захисний шар приладу.
Очищайте мікрохвильову піч відразу після використання. Не допускайте сильних забруднень, яких важко позбутися.
Як очистити мікрохвильову печі всередині: способи
Чим відмити мікрохвильову піч? Спеціально для усунення жиру та інших забруднень використовують готові розчини, які є в асортименті магазинів побутової хімії. Такі засоби дають відмінний результат, але їх застосування пов’язане з низкою проблем, таких як:
- виникнення алергічних реакцій;
- попадання в їжу хімічних речовин, що залишилися після миття приладу.< /li>
Якщо бажаєте убезпечити себе та близьких і водночас очистити мікрохвильову піч, спробуйте такі ефективні способи:
Очищення парою
Не знаєте, як швидко помити мікрохвильову піч? Найпростіший варіант – чищення пором. Основні етапи:
- Наповніть до половини водою скляну або глиняну (не використовуйте металевий посуд) ємність.
- Поставте посуд у НВЧ-піч.
- Виставте потужність максимум. Час дії – від 7 до 15 хвилин.
- Вимкніть прилад. Вологою губкою видаліть жир.
Такий спосіб допоможе очистити тільки свіжі забруднення. Із застарілим жиром допоможуть впоратися радикальніші засоби. Він допоможе очистити мікрохвильову піч.
Дотримуйтесь покрокової інструкції:
- Видавіть сік з 1 лимона.
- Додайте до лимонного соку 200 мл води.
- Скляну ємність з водно-лимонним розчином поставте всередину печі і нагрівайте при максимальній температурі близько 20 хвилин.
- Шматом тканини або губкою протріть стінки всередині приладу.
Очищення водою з лимонним соком усуває не тільки бруд, а й неприємний запах.
Застосування харчової соди
Сода підійде для очищення мікрохвильової печі середнього ступеня забруднення. Щоб видалити наліт жиру, робіть так: У миску насипте 5 ст. л. соди. Додати трохи (20 мл) теплої води. Розмішайте до однорідної консистенції.
- Розігрійте мікрохвильову піч, поставивши всередину склянку з водою. Час нагріву — 2–3 хвилини.
- Акуратно нанесіть губкою на стінки та дверцята приладу содову суміш.
- Зачиніть дверцята і зачекайте близько 10 хвилин.
- Вологою губкою видаліть соду разом з нальотом.
- В скляну ємність влийте оцет і воду в пропорції 1:1.
- Поставте миску з розчином у мікрохвильову піч і включіть прилад на повну потужність. Час нагрівання засобу – не менше 10 хвилин.
- Після відключення мікрохвильової печі, не відкривайте дверцята ще хвилин 15.
- Видаліть розм’якший жир чистою губкою. Не забудьте одягнути гумові рукавички для захисту рук.
- Нанесіть піну на внутрішні поверхні НВЧ-печі.
- Увімкніть прилад на повну потужність. Час виставте на 5–7 хвилин.
- Губкою видаліть піну разом із жиром.
Оцет для очищення приладу
Оцет – це досить агресивна речовина. Він допоможе позбавитися стійких і давніх забруднень. Як відмити мікрохвильову піч оцтом? Ось прості поради:
Перед використанням описаного методу розкрийте вікно або кватирку, щоб не надихатися парами оцту.
Мило і перекис водню
Відмінний спосіб позбутися жиру на стінках мікрохвильової печі — застосувати одночасно мило та медичний антисептик. Покрокове керівництво таке: У мисці змішайте по 1 ст. л. перекису та рідкого мила. Додати 200 мл теплої води. Спіньте склад.
Можливість швидкого розігріву їжі провокує виникнення гігієнічної проблеми: під впливом високої температури рідина та жири випаровуються, осідають і засихають на стінках приладу. Почистити мікрохвильову печі нескладно, якщо дотримуватися простих рекомендацій.