Коли мова заходить про створення завантажувальних USB накопичувачів як з Windows, так і з Linux, більшість згадує такі інструменти, як Ventoy, Rufus або, іноді, Etcher. Але існує й багато інших утиліт для запису. Universal USB Installer — одна з корисних і досить зручних мультиплатформених програм, призначена в першу чергу для швидкого створення завантажувальної флешки з різними дистрибутивами Linux, а також підтримує запис образів Windows та ISO з наборами корисних утиліт. Про неї й піде мова далі.
Використання Universal USB Installer
Universal USB Installer є портативною програмою і не потребує встановлення на комп’ютер. Достатньо запустити її і можна приступати:
- Спочатку потрібно вибрати дистрибутив, який ви хочете записати на накопичувач. Перш за все, це різні варіанти Linux:
- Також доступні й інші варіанти: образи з утилітами, створення накопича Windows To Go, завантажувальної флешки для установки Windows.
Вибравши дистрибутив, вкажіть шлях до образу ISO з ним. Якщо його немає, можна перейти за офіційним посиланням для завантаження прямо в програмі. Якщо під час огляду образів потрібний ISO не відображається, відмітьте пункт «Show All ISOs» у програмі.
Виберіть накопичувач, на який потрібно записати образ, і додаткові параметри. Для образів Linux це розмір постійного сховища при використанні в Live-режимі, файлову систему під час форматування (для завантаження в режимі UEFI — тільки FAT32), опцію повного очищення диска.
Для Windows To Go та інсталяторів Windows все те ж саме, окрім налаштування постійного сховища.
Прочитайте, що саме буде виконано в процесі (наприклад, всі дані з цільового накопичувача будуть видалені) і, якщо погоджуєтеся, натисніть «Так».
Дочекайтеся завершення процесу: форматування накопичувача, розпакування образу та його запису на флешку.
Готово, завантажувальний USB накопичувач створено і його можна використовувати, завантажившись з нього через Boot Menu або встановивши завантаження з флешки в BIOS (може знадобитися вимкнення Secure Boot для деяких образів).
Програма справно працює і буде корисною в першу чергу тим, хто хоче експериментувати з різними дистрибутивами Linux. Що стосується Windows, вона менш функціональна, ніж згадані на початку статті аналоги, але не виключено, що і тут знайдеться свій користувач.