Як доглядати за гіпсофілою, щоб вона простояла довше
Гіпсофіла — рослина, якою доповнюють квіткові композиції. Вона надає букету легкість і легкість. Застосовуйте цінні поради експертів, щоб продовжити життя рослини.
Що собою являє гіпсофіла і як її доглядати
У народі гіпсофілу називають «диханням дитини», «перекати-полем» або «кичим». Квітуча рослина цінується флористами за універсальність, стійкість та пишність. Його суцвіття доповнюють будь-яку квіткову композицію. Після висихання рослина перетворюється на сухоцвіт, не втрачає форми та кольору. Як його доглядати, пишуть журнали Chrysal і Happy Bunch.
Гіпсофіла, або гіпсолюбка, відноситься до роду квіткових рослин сімейства гвоздикові. Його назва походить від грецьких слів «гіпс» і «філія» («гіпс» і «люблячий»), оскільки рослина часто росте на багатих на кальцій лужних грунтах. У природі налічується понад 150 багаторічних та однорічних видів гіпсофіли. Росте вона як трава чи напівчагарник. Цвіте дрібними білими суцвіттями без запаху.
Видання Global Flowers уточнює, що для зрізання в букети використовують бордюрний вигляд — гіпсофілу хуртовину. Вона має рідкісні суцвіття з численних білих квіток, що розпускаються в червні-липні.
Як доглядати гіпсофілу в букеті? Щоб продовжити свіжість зрізаної рослини в букеті, журнал Chrysal радить:
- Обріжте стебла після покупки букета на 1 см.
- Видалить зі стебел все листя, яке занурюється у воду. Листя сприяє швидкому зростанню бактерій.
- Поставте квіти у високу вазу, наповнивши її наполовину відстояною водою.
- Розмістіть вазу в прохолодному місці, уникаючи прямих сонячних променів та сусідства з фруктами, які виділяють етилен, що прискорює процес старіння квітів.
- Проводіть обрізку кінчиків стебел кожні 2 дні при заміні води.
- Слідкуйте за станом інших квітів у букеті, видаляйте листя, що підгнили, і зів’ялі квітки.
Як доглядати за гіпсофілою в губці? Гіпсофіла, встановлена на вологій флористичній губці, при правильному догляді простоїть понад 10 днів. Підливайте воду на губку не рідше ніж 1 раз на два дні. Якщо в приміщенні спекотно та сухо, проводіть полив щодня невеликими порціями.
Як доглядати гіпсофілу в коробці? Рослину розміщують у коробці будь-якої форми, встановивши на дно ємність із водою. До неї доливають воду кожні 3-5 днів. При цьому користуються лійкою з тонким носиком.
Якщо зрізані гілки рослини не використовували в букетах, їх можна засушити. У свіжій воді гіпсофілу простоїть близько місяця, а в сухому вигляді зберігає декоративні властивості 2-3 роки. h2>Як засушити гіпсофілу і як використовувати в декорі
Коли інші квіти в букеті починають в’янути, гілки гіпсофіли відокремлюють і ставлять для засушування. Висушіть їх у вазі такими способами: Поставте свіжозрізані гілочки у високу вазу і розмістіть у затіненому місці. Вже за кілька тижнів рослина перетвориться на сухоцвіт.
Журнал Happy Bunch пропонує засушити рослину у підвішеному стані. Дійте так:
- Обріжте стебла до ідеальної висоти, огляньте квіти. Заберіть квіти, які потемніли або пошкоджені.
- Розділіть зрізані рослини на кілька пучків.
- Зв’яжіть стебла в нижній частині шпагатом і підвісьте в темному сухому приміщенні суцвіттями вниз. Сушіння займе від 5 до 14 днів. Висушені гіпсофіли використовуйте для декору внутрішнього інтер’єру житлових кімнат та офісів: поставте сухоцвіти в декоративну вазу на підлозі або на столі, розвісьте ніжні букети на стінах.
Засушена рослина дуже довго зберігає вигляд, якщо на неї не потрапляють прямі сонячні промені. При розміщенні сухих букетів уникайте місць, де багато руху. При механічному пошкодженні стебла та суцвіття гіпсофіли обсипаються.
З гілочок цієї рослини виходить чудовий гербарій. Під час його створення дотримуйтесь правил:
- Обріжте довгі товсті стебла і викиньте всі пошкоджені квіти.
- Покладіть суцвіття в один шар між двома серветками, злегка розплющивши гілки.
- Помістіть їх у такому вигляді для сушіння між сторінками журналу або книги.
- Натисніть гербарій зверху, використовуючи важкий і великий предмет, щоб накрити книгу.
- Провітрюйте гербарій 1 раз через 5–6 днів.
Створення гербарію триватиме від 2 до 4 тижнів. Готові гілочки акуратно дістаньте із серветок або залиште в такому вигляді до адресного використання. Для тих, хто поспішає отримати сухоцвіти найшвидшим способом, існує сучасний метод сушіння в мікрохвильовій печі. Він підходить лише для засушування суцвіть без стебел. Правила такі:
- Наріжте суцвіття гіпсофіли і посипте їх сумішшю бури з кукурудзяним борошном (1:1).
- Помістіть квіти в контейнер і поставте в мікрохвильову піч, не накриваючи кришкою .
- Увімкніть мікрохвильову піч і залиште суцвіття сушитися протягом хвилини за високої потужності.
- Вийміть контейнер і залиште квіти в суміші ще на один день, щоб вони повністю висохли. Потім струсіть порошок із квітів.
Гербарій використовують для створення DIY-листівок, картин, панно та інших композицій. Засушені гілочки гіпсофіли прикрашають сторінки фотоальбомів та щоденників у техніці скрапбукінгу.
Гіпсофіла у свіжому та сухому вигляді залишається найпопулярнішою квіткою у флористів та хендмейдерів. Якщо правильно доглядати зрізані квіти, вони довго зберігають у букеті красивий зовнішній вигляд. Як сухоцвіт їх використовують для прикраси інтер’єрів і створення сувенірних виробів.