Сьогодні користувачі все частіше звертають увагу на Wi-Fi маршрутизатори з можливістю роботи в діапазоні 5 ГГц. Незважаючи на меншу зону покриття, ці мережі можуть забезпечити вищу швидкість роботи порівняно з 2.4 ГГц, а сам діапазон поки що в меншій мірі зайнятий сусідами.
Способи дізнатися про підтримку 5 ГГц Wi-Fi
- Визначення стандартів Wi-Fi в командному рядку
- Додаткові способи
- Що робити, якщо підтримка 5 ГГц є, але підключається до 2.4 ГГц
Способи дізнатися про підтримку мереж 5 ГГц Wi-Fi адаптером ноутбука
Найбільш часто пропонований спосіб — визначення підтримуваних стандартів Wi-Fi за допомогою командного рядка та висновки про наявність підтримки 5 ГГц на основі цих стандартів. Цей метод буде розглянуто першим, але він має рідко згадувані нюанси і не є єдиним можливим. У всіх випадках необхідно, щоб для WLAN адаптера ноутбука були встановлені оригінальні драйвери.
Визначення підтримуваних стандартів і діапазонів бездротових мереж у командному рядку
Інструменти командного рядка Windows 10, 8.1 та Windows 7 дозволяють дізнатися, які версії стандарту 802.11 підтримує ваш Wi-Fi адаптер. Знаючи ці версії, можна визначити і можливість роботи в мережах 5 ГГц. Кроки будуть наступними:
- Запустіть командний рядок, не обов’язково від імені адміністратора. Для початківців окреме зауваження: командний рядок і вікно «Виконати» — це різні речі.
- Введіть наступну команду і натисніть Enter:
netsh wlan show drivers
В результаті виконання командного рядка відобразяться відомості про підтримувані вашим Wi-Fi адаптером функції, ймовірно, їх доведеться пролистати вгору. Нас цікавить пункт «Підтримувані типи радіомодулів».
Якщо в списку ви побачите 802.11a, 802.11ac або 802.11ax — ноутбук або комп’ютер підтримує мережі 5 ГГц і може працювати в двох діапазонах (2.4 ГГц також буде підтримуватися), причому останній варіант свідчитиме про підтримку Wi-Fi 6.
Якщо в списку 802.11b, 802.11g і 802.11n — ймовірніше за все, ваш Wi-Fi адаптер підтримує лише 2.4 ГГц.
З 5-им пунктом пов’язана одна з раніше згаданих деталей: зазвичай вважається, що вказаний список підтримуваних стандартів однозначно говорить про відсутність підтримки мереж 5 ГГц. Однак стандарт 802.11n може підтримувати роботу в цьому діапазоні Wi-Fi, але такі бездротові адаптери зустрічаються рідко.
Додаткові способи визначити наявність підтримки мереж 5 ГГц
Якщо запропонований вище метод вам не підходить, наприклад, через те, що доступу до командного рядка немає, ви можете:
- Відкрити властивості Wi-Fi (WLAN) адаптера в диспетчері пристроїв (для його відкриття можна натиснути клавіші Win+R і ввести
devmgmt.msc
) і перейти на вкладку «Додатково». При підтримці мереж 5 ГГц, ви зможете виявити пункти, пов’язані з роботою адаптера в двох діапазонах, наприклад: «Ширина каналу для 5 ГГц», «Улюблена частота», «Режим бездротової мережі 802.11ac» або інші, залежно від конкретної моделі адаптера. - Знайти точні технічні характеристики вашої моделі і модифікації ноутбука на офіційному сайті виробника або в Інтернет-магазині, зазвичай там наводиться список підтримуваних стандартів мереж Wi-Fi.
- Подивитися в розділі «Мережеві адаптери» диспетчера пристроїв назву вашого Wi-Fi адаптера (зазвичай, в його назві присутні слова Wireless або Wi-Fi). Якщо в назві міститься «Dual Band», то 5 ГГц підтримується. Якщо такі слова відсутні, можна виконати пошук за назвою адаптера в Інтернеті.
Що робити, якщо ноутбук підтримує 5 ГГц Wi-Fi, але підключається до 2.4 ГГц
Можлива ситуація, коли, незважаючи на підтримку розглянутого діапазону, ноутбук продовжує підключатися до мереж 2.4 ГГц. Можливі дії для цього випадку:
- У налаштуваннях вашого Wi-Fi маршрутизатора дати різні імена мережам 5 ГГц і 2.4 ГГц, а потім з ноутбука вибрати потрібну мережу.
- В диспетчері пристроїв зайти у властивості Wi-Fi адаптера і перейти на вкладку «Додатково». Перевірте список доступних для налаштування пунктів. Наприклад, при наявності пункту «Режим бездротової мережі» або «Wireless Mode» у стані «Auto» можна змінити значення на 802.11a. Режим бездротової мережі може налаштовуватися і окремо для кожного стандарту Wi-Fi, в цьому випадку в ньому вказується частота мережі. При наявності пункту «Улюблена частота» або «Preferred Band» ви зможете обрати в ньому улюблений діапазон 5 ГГц.
Якщо запропоновані два кроки не допомогли або не є застосовні, вручну встановіть офіційні драйвери Wi-Fi (WLAN) з сайту виробника вашого ноутбука саме під вашу модель.
Відео
Є що додати до матеріалу? Буду радий вашому коментарю.