Скоріш за все, ви звертаєте увагу на те, що в будь-яких тарифах практично будь-якого провайдера заявлено, що швидкість інтернету складе «до X мегабіт на секунду». Якщо ви цього не помічали, можливо, ви думаєте, що платите за 100-мегабітний інтернет, в той час як реальна швидкість може бути низькою, але все ще залишатися в межах «до 100 мегабіт на секунду». Обговоримо, чому реальна швидкість інтернету може відрізнятися від тієї, що заявлена у рекламних матеріалах.
Відмінності реальної швидкості Інтернету від рекламованої
В більшості випадків, швидкість доступу до Інтернету у користувачів трохи нижча, ніж та, яка заявлена в їхньому тарифі. Щоб дізнатися реальну швидкість Інтернету, ви можете запустити спеціальний тест (у статті є подробиці про те, як точно визначити швидкість доступу до мережі) і порівняти результати з тим, за що платите. Як вже було сказано, реальна швидкість, ймовірно, буде відрізнятися в меншу сторону.
Чому у мене низька швидкість Інтернету?
Розгляньмо причини, які можуть призводити до низької швидкості доступу до Інтернету:
- Проблеми з обладнанням: Якщо у вас застарілий роутер або неправильно налаштований роутер, стара мережева карта або невідповідні драйвери, це може призвести до низької швидкості доступу до мережі.
- Проблеми з програмним забезпеченням: Низька швидкість Інтернету часто пов’язана з наявністю шкідливого програмного забезпечення на комп’ютері. Часто досить видалити ці зайві програми, як панелі Ask.com, тощо.
- Фізичне відстань до провайдера: Чим далі сервер провайдера, тим гірший рівень сигналу, що призводить до зниження швидкості.
- Перевантаженість мережі: Чим більше людей одночасно використовують одну лінію провайдера, тим суттєвіше це впливає на швидкість з’єднання.
- Обмеження трафіку: Ваш провайдер може свідомо обмежувати певні види трафіку, наприклад, файлообмінні мережі, що може ускладнити доступ до Інтернету для користувачів.
- Проблеми на стороні сервера: Швидкість, з якою ви завантажуєте файли або переглядаєте сайти, залежить не лише від швидкості вашого Інтернету, а й від швидкості доступу до сервера, з якого ви завантажуєте інформацію.
Отже, на швидкість доступу до Інтернету можуть впливати численні фактори, і не завжди легко визначити, який саме з них є основним. Проте, у більшості випадків, незважаючи на те, що швидкість доступу до Інтернету нижча, це відхилення не є суттєвим і не заважає роботі. У випадках, коли відмінності в кілька разів, варто пошукати проблеми в програмному та апаратному забезпеченні власного комп’ютера, а також звернутися за поясненнями до провайдера, якщо на вашій стороні проблем не виявлено.