Новини » Статті » Самореалізація » 9 причин: чому освіта все ще важлива в сучасному світі

9 причин: чому освіта все ще важлива в сучасному світі

Молоде покоління вважає, що сучасний світ сповнений можливостей. Гроші можна заробити без освіти. Але з освітою можна заробити зовсім інші гроші і не лише їх.

Яка роль освіти у суспільстві? Крім того, що освіта дає нові знання, вона розвиває талант, здібності, інтелект, розширює кругозір, підвищує самооцінку, вчить самоорганізації та самодисципліні, структурує мислення. Освіта підвищує соціальний статус фахівця та рівень довіри до нього, дає великі кар’єрні та фінансові можливості. Загалом, освіта впливає економічний розвиток країни.

Удосконалює талант і здібності

Багато молодих людей впевнені, що освіта зараз ні до чого. Вони мріють стати блогерами чи ютуберами. Підлітки орієнтуються на гарну картинку і не замислюються, скільки праці та знань коштує за успіхом. Щоб тебе слухали, дивилися та підписувалися, треба бути цікавою, креативною людиною, професіоналом своєї справи. Навіть якщо ти талановитий фотограф, тільки освіта чи самоосвіта здатна розвинути талант.

Чому освіта важлива в житті людини? Голова ради директорів Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) Джулія Гіллард пояснює, що освіта змінює життя. Концепція «lifelong learning» («навчання протягом усього життя») — доказ важливості освіти, що стає дедалі демократичнішим, гуманним, міжнародним, технологічним. Воно працює на сучасну людину, значно полегшуючи їй життя.

Розвиває інтелект

Група вчених Стокгольмського центру дослідження старіння спільно з іншими університетами та дослідницькими центрами встановила, що рівень освіти впливає на розвиток когнітивних здібностей людини. Процес навчання позитивно впливає роботу мозку протягом усього життя. Чим більше років навчається людина, тим більше розвинена її інтелект. У процесі навчання мозок формує нові нейронні зв’язки, і кожний наступний цикл здобуття знань дається людині легше.

Більше того, зниження когнітивних функцій, пов’язане зі старінням, можна значно уповільнити, якщо продовжувати вчитися чогось нового не лише у молодому віці. Освіта розвиває пам’ять, здатність концентруватися на поставлених завданнях, знижує ризик деменції в старості.

Підвищує самооцінку

Нові знання дають людині впевненість у собі та своїх силах, підвищують самооцінку. У блозі допомоги студентам Університет Ессексу наголошує на пунктах навчання, які сприяють підвищенню самооцінки:

  • розвиток комунікативних навичок;
  • можливість вирішити складне завдання завдяки навичкам організації та управлінню часом;
  • li>

  • прийняття зважених рішень на основі отриманих знань;
  • позитивна реакція на конструктивну критику.

Завдяки впевненості у собі випускники можуть продовжити навчання далі, взяти на себе нові обов’язки або розпочати свій бізнес. Причому ця впевненість поширюється як на професійну діяльність, а й у особисте життя.

Вчить самоорганізації та самодисципліні

Завдання насичених навчальних програм — у найкоротший термін дати максимум інформації, сформувати нові вміння та навички. Для студента освітній процес – це квест, який треба пройти максимально ефективно та вкластися у строки. Підвищити продуктивність та покращити здатність до навчання допомагає жорстка дисципліна, правильне розміщення пріоритетів, швидке прийняття рішень.

Іспити – це як перевірка на виживання в екстремальних умовах. Пройдуть її гідно студенти із високим ступенем самодисципліни. Чим раніше людина навчиться самоорганізації та планомірності, тим більших успіхів досягне в житті.

Дівчата та хлопець вивчають матеріал

Структурує мислення

Освіта забезпечує не тільки здобуття нових знань у певній сфері, а й загалом розвиває особистість, її здатність до відтворення, критичний аналіз та умовиводи. Студенти навчаються аналізувати інформацію, зіставляти факти, збирати доказову базу, щоб зробити висновки. Це сприяє розвитку логічного мислення та мови, уміння доносити думки до слухачів, обчислювати маніпуляції.

Цей високий рівень сприйняття можливий за наявності базових знань із різних сфер життя та наук. Опанувати такі знання можливо і самостійно, але це вимагає значно більших зусиль та часу порівняно з освітнім процесом у вузі.

Підвищує соціальний статус і довіру

Чим вищий рівень освіти в людини, тим вищий її статус у суспільстві та рівень довіри роботодавців та потенційних клієнтів.

До кого у вас буде більше довіри як до фахівця — до косметолога-естетиста, який закінчив короткочасні курси, чи до дерматолога-косметолога з вищою медичною освітою? Вибір очевидний. І так у будь-якій професії.

Навіть при відборі кандидатів на роботу, де не потрібна особлива кваліфікація, звертають увагу на освіту людини. Беруть тих, хто має. І що вище, то більше довіри викликає людина. Якщо зміг здобути освіту, значить чогось варте.

Підвищує кар’єрні та фінансові можливості

Освіта дає тільки диплом, який буде припадати пилом на полиці, вважають деякі. Чи можна влаштуватися працювати без освіти? Звісно, ​​можна. Але це буде некваліфікована праця, яка, як правило, низько оплачується.

Наявність диплома — конкурентна перевага, що дозволяє влаштуватися на більш високооплачувану роботу та мати надалі можливість кар’єрного зростання. Роботодавець завжди зупинить свій вибір на претенденті з освітою. Висока кваліфікація дозволить працівникові освоювати нові методи роботи та прогресивні технології, що підвищуватиме рівень його доходу. Так що інвестиції в освіту — вигідне вкладення.

Дівчина показує дипломРозширює кругозір

Після освітнього курсу людина піднімається на більш високий ступінь свого розвитку. Він уже не буде таким, як раніше. Освіта формує різноманітні інтереси і таким чином розширює кругозір. Студенти знайомляться з новими культурами, ідеями та способами мислення. Завдяки цьому можна краще зрозуміти світ та його різноманітність, отримати алгоритм його пізнання та взаємодії.

Людина з великою кількістю інтересів проживає більш захоплююче життя. Він опановує цілий спектр знань, умінь та навичок, заводить нові соціальні зв’язки. Це спонукає його до постійного вивчення нового, щоб задовольняти свій зростаючий інтерес.

Впливає на економічний розвиток країни

Зараз освіта — світовий тренд. Людство має шукати шляхи вирішення глобальних проблем. Це можуть зробити лише освічені люди.

Чим вищий рівень освіти в країні, тим кращий її економічний розвиток. Найнижчий рівень освіти в країнах, що розвиваються, підкреслює Голова ради директорів GPE Джулія Гіллард.

Голда Меїр, п’ятий прем’єр-міністр Ізраїлю, називала одним із критеріїв правильного розвитку країни саме освіту. Найбільш високооплачуваними, на її думку, мають бути професії військових, вчителів та лікарів.

Нельсон Мандела, екс-президент ПАР, вважав освіту найпотужнішою зброєю, здатною змінити світ. Ті, хто хоче змінити світ і себе на краще, озброюються знаннями.